• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Грција уапсила човек осумничен за напад врз осетливи податоци

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,667
183
www.zeroscience.mk
Greece arrests man suspected of major data hacks

Грчката полиција рече дека во петокот, уапсиле математичар (53 години) осумничен за продажба на корпорациски тајни од француската компанија Dassault Group, вклучувајќи и податоци за системи за оружје.

Повеќе: http://www.news.com/Greece-arrests-man-suspected-of-major-data-hacks/2100-7348_3-6227707.html?tag=cd.lede

:))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,548
Мислења
823,094
Членови
28,059
Најнов член
Даниел2222
На врв Дно