1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Графики за мајнинг и гејминг by Pane.

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Pane24, 18 Јануари 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,173
  3,239
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Nova zaliha na karti:
  Gigabyte 1050ti - 4000 den.
  Gigabyte 1070 G1 - 13000 den.
  Sleduvaat so nivnite originalni kutii.
  Koristeni striktno za gejming.
  Kuleri i sve ostanato se vo super sostojba i neotvarani.
  IMG_20190923_193855.jpg IMG_20190923_193241.jpg
  P.S za amd fanovite, naskoro nova zaliha na amd karti. Trpenie :)
   
  Последна промена: 25 Септември 2019
  На dejan_str, PC_GAMER, Mario.Bog и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,173
  3,239
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  1050Ti е резервирана до утре попладне. Останати се уште 2 1070ки.
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,173
  3,239
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 4. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,173
  3,239
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dostapni
  9 xfx 580 4gb XXX Edition - 4500 den.
  4 Sapphire Nitro Plus 580 4gb OC - 5000 den.
   
  На dejan_str, igor_igor, StalkeR и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,173
  3,239
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Корекција на цени :
  9 xfx 580 4gb XXX Edition - 4000 den.
  4 Sapphire Nitro Plus 580 4gb OC - 4500 den.
  Цените се фиксни !
  Следуваат со кастом биос за мининг. Но не прече при гејминг.
   
  PC_GAMER, Nikola100 и на Nomad им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,173
  3,239
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Site se rezervirani na 2 dena.
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,173
  3,239
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  1 - Sapphire nitro plus 580 8gb Special edition so smeneti termopadovi , termopasta i novi kuleri plava boja - 7000 den.
  3- Sapphire Nitro plus 580 4gb 4500 denari.
  9 - xfx 580 4gb - 4000 denari.
  6 - Asus Strix 370 4gb - 2500 denari.
  Na site karti se dobri kulerite i bez zabeleski.
  15702119305241546081833797991318.jpg
   
  На JunkieMKD, igor_igor, Nomad и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,173
  3,239
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Rezervirani se site.
  Ostanati uste :
  1 - Sapphire nitro plus 580 8gb Special edition so smeneti termopadovi , termopasta i novi kuleri plava boja - 7000 den.
  3- Sapphire Nitro plus 580 4gb 4500 denari.
  8 - xfx 580 4gb - 4000 denari.
   
  На PC_GAMER и StefAngel им се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,173
  3,239
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Rasprodadeni.
  Ostanati se uste 1 Sapphire 580 8gb special edition i 2 580 4gb. Dostapni ke bidaat za dva dena.
   
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,173
  3,239
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ostanata e uste Sapphire Nitro Plus 580 8gb Special Edition .
  IMG_20191004_210333.jpg
  Cena fiksna 7000.
   
  PC_GAMER, goranzoran, windows8 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,173
  3,239
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Gorenavedenite se prodadeni.
  Nova zaliha na 4 karti MSI 570 4gb OC.
  So fabricki bios.
  Cena 3800 denari.
  Testirani i so dobri kuleri.
  IMG_20191012_013451.jpg IMG_20191012_013509.jpg
   
  1zzy_st, PC_GAMER, Nomad и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,173
  3,239
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 13. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,173
  3,239
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dostapni 5 Gigabyte 570 gaming 4gb so oznaka MI - 3800 denari.
  Isto taka i edna MSI 570 8gb - 4200 denari.
  Biosite se custom za mining.
  Kulerite se vo dobra sostojba.
  Cenite se fiksni.
  IMG_20191017_194139.jpg
   
  Nomad, Uber-, Tenny и на уште 1 им се допаѓа ова.
 14. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,173
  3,239
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Vrateni na originalen fabricki bios. Cenata si ostanuva ista.
  IMG_20191018_144133.jpg
   
 15. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,173
  3,239
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dostapni 3 Gigabyte 570 4gb na fabricki gaming bios - 3800 den
  I 6 sapphire nitro plus 570 8gb na fabricki bios - 5200 denari.
  Kulerite na kartite se vo dobra sostojba.
  Cenite se fiksni.
  IMG_20191020_221302.jpg IMG_20191020_221305.jpg
  15716024442328118760334669835899.jpg IMG_20191018_144133.jpg
   
  PC_GAMER, 1zzy_st, Tenny и на уште 1 им се допаѓа ова.
 16. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,173
  3,239
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Останата е уште една Зафира 570 8гб - 5200 ден.
  Другото све распродадено.
   
 17. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,173
  3,239
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dostapni karti :
  1- Sapphire Nitro plus 570 8gb - 5200 den
  6- Sapphire Nitro Plus 580 8gb Special edition ( sleduvaat so originalni kutii ) - 7000 den.
  Na site karti kulerite se vo dobra sostojba i so fabricki biosi.
  IMG_20191023_234157.jpg IMG_20191023_234326.jpg
   
  На PC_GAMER му/ѝ се допаѓа ова.
 18. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,173
  3,239
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dostapni karti :
  1- Sapphire Nitro plus 570 8gb - 5200 den
  5- Sapphire Nitro Plus 580 8gb Special edition ( sleduvaat so originalni kutii ) - 7000 den.
  Na site karti kulerite se vo dobra sostojba i so fabricki biosi.
   
  На Nikola100 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,173
  3,239
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dostapni karti :
  1- Sapphire Nitro plus 570 8gb - 4500 den
  5- Sapphire Nitro Plus 580 8gb Special
  edition ( sleduvaat so originalni kutii ) - 6000 den.
  66 - Sapphire Nitro Plus 580 8gb OC - 5500 den.

  Na site karti kulerite se vo dobra sostojba i so fabricki biosi.
  So doplata od 1000 denari dobivate garancija od mene 1 mesec.
   
  Последна промена: 28 oктомври 2019
  На Nikola100 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,173
  3,239
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Резервирани сите карти на 7 дена.
  Односно склопени мајнинг ригови со нив.
   
  На Nikola100 му/ѝ се допаѓа ова.
 21. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,173
  3,239
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  На залиха 1 карта XFX 580 4gb GTS XXX - 4000 ден.
   
  На Nikola100 му/ѝ се допаѓа ова.
 22. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,173
  3,239
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Na zaliha 9 Sapphire Nitro Plus 580 4gb OC.
  Cena 4500 denari.
  Kuleri i sve ostanato vo dobra sostojba.
  Sleduvaat so kutii. IMG_20191111_204106.jpg
   
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...