1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Графики за мајнинг и гејминг by Pane.

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Pane24, 18 Јануари 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Бидеќи имам голема залиха на графики што ги користам претежно за мајнинг и за да не отворам на секое тема за нив оваа тема ке ми биде официјална за графики.
  Ставам на продажба
  1. 6 графики Ati Radeon RX470 4gb mining edition so quad uefi bios , со сменета термопаста и добри кулери - 5000 денари од парче ( п.с имаат еден хдми излез скриен ;) ).
  2. 3 графики XFX 570 8гб RS со кулери во солидна состојба и под гаранција уште 1 месец. Следуваат со нивните кутии -цена 6000 денари.
  3. 2 Графики MSI gaming X rx570 4gb со мајнинг биос на нив , кулери во добра состојба - цена 5000 денари.
  4. 6 Графики Ati Radeon RX470 8gb mining edition so quad uefi bios , со сменета термопаста и добри кулери . Цена 6000 денари од парче.
  Моментално овие се за продажба и цените се фиксни , тестирани графики и во исправна состојба.
  viber image.jpg viber image1.jpg
   
  На Garfield', DeepImpact, Nomad и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  1. 6 графики Ati Radeon RX470 4gb mining edition so quad uefi bios , со сменета термопаста и добри кулери - 5000 денари од парче ( п.с имаат еден хдми излез скриен ;) ).
  2. 1 графичка XFX 570 8гб RS со кулери во солидна состојба- 6000 денари и под гаранција уште 1 месец и уште 3 со расклатен кулер 5000 денари. Следуваат со нивните кутии .
  3. 2 Графики MSI gaming X rx570 4gb со мајнинг биос на нив , кулери во добра состојба - цена 5000 денари.
  4. 6 Графики Ati Radeon RX470 8gb mining edition so quad uefi bios , со сменета термопаста и добри кулери . Цена 6000 денари од парче.
  5. 3 Графики Saphire Nitro Plus 580 8gb следуваат со кутија. Цена 9000 денари.
   
  На Jokerski му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  5. 3 Графики Saphire Nitro Plus 580 8gb следуваат со кутија. Цена 7000 денари последна.
  Може и плаќање со крипто - етх.
   
  Последна промена: 23 oктомври 2019
  На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  5. 3 Графики Saphire Nitro Plus 580 8gb следуваат со кутија. Цена 7000 денари последна.
  Може и плаќање со крипто - етх , 2 се резервирани до понеделник , една е продадена.
  Останати уште наведениве :
  1. 6 графики Ati Radeon RX470 4gb mining edition so quad uefi bios , со сменета термопаста и добри кулери - 5000 денари од парче ( п.с имаат еден хдми излез скриен ;) ) - Доколку се земат 6 карти цената е 22000.
  2. 2 графички XFX 570 8гб RS со кулери во солидна состојба- 6000 денари и под гаранција уште 1 месец и уште 3 со расклатен кулер 5000 денари. Следуваат со нивните кутии .
  4. 6 Графики Ati Radeon RX470 8gb mining edition so quad uefi bios , со сменета термопаста и добри кулери . Цена 6000 денари од парче - Доколку се земат 6 такви цената е 25.000.
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Резервирани .
  Остануваат уште овие :
  Исто така може по договор да се склопат ригови од тие , имам напојувања и матични .
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Продадени
  Продадени се сите.
  Останатите мајнинг едишн ке идаат на пауза или ке се шиткаат на ригови комплет.
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Na zaliha 23 xfx 570 8gb RS . Kuleri vo dobra sostojba. Imaat custom mining bios na niv. Na vas e da si go smenite biosot. Cena 5000 denari od karta.
  Kopaat po 28.7 Mh na eth.
  IMG_20190211_023113.jpg IMG_20190211_023120.jpg IMG_20190211_023125.jpg
   
  Последна промена: 11 Февруари 2019
 8. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Преостанати уште 11 карти...
  Наскоро ке има и MSI Gaming X RX570 4gb со кастом биос за мајнинг биос со добри кулери ,од карта ке биде 4500 денари.
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dostapni vednas .
  IMG_20190213_220323_788.jpg
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Msi Gaming.X 570 4gb.se rezervirani do vecer.
  Ostanati se 11 parcinja XFX 570 8gb RS - 5000 denari od karta.
  Da napomenam deka nivnite biosi nemaat nikakvo vlijanie vrz gejmingot.
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Останати уште 6 парчиња XFX 570 8GB RS здрави кулери.
   
 12. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Uste 5 parcinja od navedenive.
  Cenata e fiksna 5000 denari.
   
 13. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Наскоро идаат графички Saphire Nitrо Plus Limited Edition 580 8gb . Цените ке бидаат објавени тука.
   
  Последна промена: 21 Февруари 2019
  Speedster, gOJDO и на JunkieMKD им се допаѓа ова.
 14. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Останати се уште 2 карти со асални кулери ! Цената е 4800 денари од карта !
   
 15. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Xfx 580 8gb GTS so full pakovanje , testirani za artefakti i drugi gluposti.
  Kuleri vo odlicna sostojba.
  Biosite ne znam dali se custom ili fabricki ali ne pravat nikakov problem.
  Cena 6500 denari od karta so nejzinata originalna opakovka.
  Na zaliha imam povekje karti. IMG_20190304_214514.jpg
   
  На Jokerski, Arabian, toshex и уште 7 други им се допаѓа ова.
 16. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Останати уште 5 графики и чекаат на вас спакувани. За среќа оригиналниот гејминг биос не е чепнат. Додека другиот мајнинг биос е со кастом страпови.
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 17. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Уште 3 карти се останати.
  Да напоменам дека една карта ја отворив за да проверам термопастата во каква состојба е а и со самото тоа иако беше одлична термопастата ипак ја сменив со artic cooling mx4.
  Температурите на фурмарк беа драстично пониски наспорти фабричката.
   
  Последна промена: 6 Март 2019
 18. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Saphire Nitro Plus Rx580 8gb. So pominata garancija. Kupeni od Anhoch.
  Pogolema kolicina na grafiki so originalnite kutii i originalniot gaming bios.
  Cena fiksna 7000 denari.
  Koristeni se za mining.
  IMG_20190306_173812.jpg IMG_20190306_173624.jpg
   
  На JunkieMKD и Mario.Bog им се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ostanata uste edna XFX 580 8gb GTS neotvorena i si stojat lepenkite na strafovite.
  So kutija i upatsva. Cenata si e istata.
   
 20. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  XFX 580 8gb GTS se rasprodadeni !
  Ostanati se uste Saphire Nitro Plus 8Gb po cena od 7000 denari so full pakovanje.
  Dodavam i 4 karti xfx 570 8gb so istroseni kuleri odnosno potesko vrtat ali ako se namestat na 50-60% fans so msi afterburner togas si ja lade kartata najjnormalno.
  Cena za niv 4200 denari .
  Kulerite novi za niv se 550denari vo par.
  Za zainteresiranite prakjam video na viber od niv kaj sto vrtat.
   
  borcep, omegaRED и на Mario.Bog им се допаѓа ова.
 21. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ostanati se uste 3 Xfx 570 8gb - 4200 denari !
  Saphire Nitro Plus 580 8gb uste 5 parcinja so originalni kutii .
  Cenata ne e forumska tuku e 6500 denari !
  Raspolozen sum praznicno.
  Cenata na Safirkite ke vaze 72 casa ili do trosenje na zalihite.
  IMG_20190310_184914.jpg
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 22. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Idaat za 5500 denari.
  Za prednaracki na drugi karti Nitro Plus 580 8gb - 4500 denari ( potrebno e povekje dusi da se soberat ) za da se rasture eden rig
  Napojuvanje Corsair 1000w - 5000
  Maticna so cpu 4400 i 4gb ram - 4000.
  Toa se uslovite.
  IMG_20190308_113604_736.jpg
   
  Последна промена: 11 Март 2019
  На goce03 и RagingDemon им се допаѓа ова.
 23. Roncic

  Roncic
  Гостин

  Пане една преднарачка за нитро плјус 580 8 гб.
   
 24. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Vo poraka samo. Tuka bez komentari molam.
  Koga ke odlucaat za prodazba na rigovite site sto pisale za prednaracki ke bidaat prioritet.
  A cenata otkako ke se zemat ke si ide regularno.
   
 25. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,276
  3,384
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ipak imalo interes za ovie seuste masala ! Sve e rezervirano do utre do 19 casot osven XFX570 8gb ostanati uste 3 parcinja.
  Temava ke ide u miruvanje .
  Za site sto se zainteresirani za Safirki otsea natamu za naracki vo poraka.
   
  На Tose1991 и RagingDemon им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...