• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Графика

MaKe_DoNka

Intern
9 јули 2012
1
0
Графиката опфаќа дел од секое направено парче,какво и да е!

Ме интересира многу дизајнот,па би сакал да цртам во програмите AutoCAD и Archicad,па ако би можеле да ми помогнете да најдам некој материјал во електронска верзија за овие две програми.Имам некое основно познавање.Може и некои линкови
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,343
3,318
Скопје
www.gorast.com
Одговорил/а, така што не го дрвете и одма да го хејтате. Ако некој не почне со стандардното клише “Здраво, ми треба тоа и тоа...“, немора одма да се нукува. Помогнете му/и ако знаете.
 

Phenomen

Баниран/a
6 декември 2011
898
411
Кисела Вода
hardwarehazard.com
Одговорил/а, така што не го дрвете и одма да го хејтате. Ако некој не почне со стандардното клише “Здраво, ми треба тоа и тоа...“, немора одма да се нукува. Помогнете му/и ако знаете.

"Графиката опфаќа дел од секое направено парче,какво и да е!"
Поговоркава беше сосема непотребна. Тој прво таа ја напиша, немаше ништо, затоа јас исхејтав, но меѓувреме тој/таа/тоа постирал што точно бара.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,142
Мислења
878,802
Членови
30,762
Најнов член
ristecona
На врв Дно