Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Графика - Натпревар бр. 1

Статус
Затворена за нови мислења.

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
194
www.zeroscience.mk
Дојдовме и до првиот натпревар на овој форум, и тоа од областа на графиката.

Правила:

Право на учество има секој член кој има над 15 поста.
Создадените дела МОРА да бидат Ваши дела.
Можете да користите софтвер по Ваша желба.
Еден учесник на натпреварот може да испрати до 5 различни креации.

Задачата е:
Од долунаведените 4(четири) фотографии да изберете само 1(една) што ќе ја претставува вашата основа (позадина), а другото преостанува на Вас и Вашата креативност. За победничко дело ќе биде прогласено она кое е со најголема оргиналност и креативност.

Сликите се во JPG/JPEG формат и кликнувањето на нив Ве води до оригиналните фајлови на коишто ќе можете да работите.

Испраќање на делата:
Вашите креации/композиции ќе ги праќате на е-маил адресата: [email protected] со закачен фајл (attachment) во JPG/JPEG форматот.
Е-маилот нека го вклучува и Вашето корисничко име во насловот.
Пр: За натпревар бр. 1 / корисничко име

Други информации:

Натпреварот ќе трае до 30 Мај.

Победникот ќе биде прогласен до 5 Јуни и тогаш ќе бидат постирани делата кои учествувале во натпреварот. Делата ќе бидат бодувани и рангирани според жири комисија составена од администраторите и модераторите на овој форум и сите членови кои ја сочинуваат групата Staff.

Што е наградата?!
За натпреварувачот кој ќе освои прво место следува награда овозможена од македонската хостинг компанија МКХост.


Наградата за освоено прво место е:

1(една) година веб хостинг со 500 мегабајти простор, 10 гигабајти сообраќај, неограничени POP3, FTP, MySQL, CGI, PHP, под-домени...

Наградата за освоено второ место е:
1(еден) домеин (.com, .org, .info, .net) за година дена.

Наградата за освоено трето место е:

Бесплатен е-маил @it.com.mk со 500мб квота и кориснички наслов по избор.


Слика бр. 1
Слика бр. 2
Слика бр. 3
Слика бр. 4За било какви прашања во врска со натпреварот, постирајте во оваа тема.
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
дај малку не те сватив најдобро... дали треба на оваа слика да и направиме нешто... например: на оваа 2та слика што е , на ридот да ставиме нешто(ако е тоа, ја си имам замислено што да ставам:d )
 

D

Администратор
31 март 2007
3.915
3.993
www.iwmnetwork.com
дај малку не те сватив најдобро... дали треба на оваа слика да и направиме нешто... например: на оваа 2та слика што е , на ридот да ставиме нешто(ако е тоа, ја си имам замислено што да ставам:d )

Одбираш една слика. Да кажеме ја одбираш жената. Да кажеме и дека користиш Фотошоп. И седнуваш и сега, и ја менуваш марамата со коса, очите и ги правиш жолти, ова она. Кога ќе завршиш, ја испраќаш сликата. Процесот можеш да го повториш 5 пати, и секој пат со која слика сакаш.

Некој вид монтажа/преработка на слики ќе да е ова.
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Одбираш една слика. Да кажеме ја одбираш жената. Да кажеме и дека користиш Фотошоп. И седнуваш и сега, и ја менуваш марамата со коса, очите и ги правиш жолти, ова она. Кога ќе завршиш, ја испраќаш сликата. Процесот можеш да го повториш 5 пати, и секој пат со која слика сакаш.

Некој вид монтажа/преработка на слики ќе да е ова.

ок сега сватив многу подобро :d па ке видам што ке може да направам :)
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
194
www.zeroscience.mk
значи, нема ограничување луѓе...1 избор, и на таа слика можете да и додавате објекти и од други слики, СЕ ШТО САКАТЕ, само да има основа нормално(оригналниот фајл).

Благодарам
 

Jaia^^

Intern
22 април 2007
146
2
Slikite se krsh:D , no zatoa se staveni za ovoj natprevar za da nie od niv napravime "umetnichki dela"...ke bide interesno!;)
 

strucnjak

Intern
11 април 2007
32
0
strucnjak

nagradnata igra e za pozdravuvanje, ke vidime koj e koj :)
inaku sto se odnesuva do nagradata ne bi bilo loso ako taa e paricna, na primer, mesto 500MB neka bide 500 evra, ako moze? :D
pozdrav
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
абе ајде вие тука цела приказна направивте... ако имате некој прашања во врска со тоа прашајте, ако не ајде на работа... ја работам туке нешто, малку по малку... па што ке излезе ке видиме :)
 

thricer

Intern
7 април 2007
41
1
ochekuvam barem treto mesto..... ne za drugo, epten ama epten sakam custom title na nekoj nachin :D
 

mkd.scout

Intern
30 април 2007
9
0
јас учествувам со сигурност!
патем да прашам..може ли да се спојат на пример две од дадените слики?
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
dobro ima vreme d o30ti, ama sekoj den pomalku, slikite se malku cudni ali ok, vo toa e stosot. Mozebi i jas ke pratam nesto
 

Jaia^^

Intern
22 април 2007
146
2
Da prasam...dali imame pravo samo edna slika da pratime za natprevarot ili moze da ucestvuvame so poveke i kolku e maximumot?:confused: pozdrav do administratorite
 

Locutus

Intern
18 април 2007
40
0
Интересно. Смислив што ќе и праам на една од сликите, па најверојатно ќе учествувам. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.122
Мислења
975.007
Членови
35.427
Најнов член
bojan.janicevic
На врв Дно