1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Graficki Xfx 580 8gb

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Pane24, 13 Септември 2018.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Prodavam 4 parcinja graficki karti , kupeni nekade kraj na februari mesec , kopani 2.5 meseca , garancijata mu bese 3 meseca. Od togaj 3 meseca sedat spakuvani i nekoristeni. Modelot e Xfx 580 8gb so samsung memorija , na eth vadea 29-30mh max , imaat custom bios za pomala potrosnja a povekje hashrate. Slikata e od druga graficka ali site se isti i vo dobra sostojba.Cena 220e. Prednost Skopje. IMG_20180614_163658.jpg
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ајмо нели има некој барем за една карта за гејмање ?
   
  На GenOcide и kirems им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Сеуште е актуелно. Цената си е иста.
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Cena 10.000 denari za edna karta. Bez garancija. Pred da se zema kartata ke bide vratena na fabricki bios.
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Една е продадена , останати се уште 3 . Од тие 2 за мене ке задржам . Така да останува уште една за продажба. Цената е фиксна 10.000 денари. Може и во крипто да се плаќа односно спрема моменталната цена иде околу 1 ЕТХ .
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 7. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  BUMP 10.000 den.
   
  Molec, borcep и на gOJDO им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  На понуда 4 карти :
  XFX 580 GTS so Samsung memorija ( ETH 30MH )
  Користени активно за мајнинг 5 месеца.
  Со сменет кастом биос за мајнинг , потрошувачка помала од 150 вати од карта.
  Цена за сите 4 е 36.000 денари топтан !
  Понудава не важе за гејмерите ( имаат нови во анхоч и сетек за помалце пари ! )
   
  На bLaCk AnArChY му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  9000 denari za edna karta posledna cena !
   
  На borcep и igor_igor им се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Останати се уште 3 карти , една е продадена.
  Цената си останува истата и е фиксна. За пораки за 8000 или 6000 денари воопшто не ни се мачам да одговорам :)
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Уште две карти останати .
   
 12. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,366
  2,131
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  Само убави зборови:
   
  На DACIA му/ѝ се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Може 2 карти трампа за крипто , односно 1.7 ЕТХ ( Етери ) .
   
 14. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,081
  2,863
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Клуч. Се повлекуваат 2те од продажба.
   
Слични теми
 1. ristoski_filip
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,160
 2. Elena S
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,353
 3. tomi

  Продадено Rig so 5 graficki

  tomi, 3 Август 2017, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,019
 4. Pane24
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,226
 5. Jokerski
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  441
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...