1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Graficki XFX 580 4gb i 8gb

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Pane24, 23 Декември 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,398
  3,730
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Se prodavaat graficki od rastureni minig rigovi , vrateni na fabricki bios i spremni za gaming.
  1. 6 - XFX 580 4gb GTS XXX - 3700 den.
  2. 5 - Sapphire Pulse 580 4gb - 4000 den.
  3. 2 - Gigabyte Aorus 570 4gb - 3000 den.
  IMG_20191223_213409.jpg
   
  На PC_GAMER, itstheigyg, JunkieMKD и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,398
  3,730
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Останати модели :
  1. 4 - XFX 580 4gb GTS XXX - 3700 den.
  2. 3 - Sapphire Pulse 580 4gb - 4000 den.
  3. 1 - Gigabyte Aorus 570 4gb - 3000 den.
   
  Последна промена: 1 Јануари 2020
  На DaVoRkNe, flashgordon007, omegaRED и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,398
  3,730
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ostanati se uste :
  2 Sapphire Pulse 580 4gb.
  Po povod novogodisnite praznici ke idaat po 3500 denari edna karta.
  Srekjni Novogodisni praznici. 1577912334835509328729471123921.jpg
   
  На StalkeR, ATome, niagacrp и уште 11 други им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,398
  3,730
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Na zaliha slednive karti :
  5 - Asus Dual OC 580 4gb so smeneti termopasti i kuleri vo solidna sostojba - 3500 denari.
  1- xfx 580 8gb GTS XXX so kuleri vo solidna sostojba - 4500 denari.
  1 - xfx 580 4gb GTS XXX so kuleri vo solidna sostojba - 3500 denari.
  IMG_20200104_001334.jpg
  p.s Po kargo ne prakjam zaradi osetlivosta na komponentite.
  I nemam soodvetni kutii za niv :(
   
  Последна промена: 4 Јануари 2020
  На Nomad, PC_GAMER, JunkieMKD и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,398
  3,730
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ostanata e uste edna karta Asus Dual OC 580 4gb - 3500 denari.
  Naskoro i zaliha na eftini karti Gigabyte 570 Gaming MI 4gb , Sapphire Nitro Plus 480 4gb i 8gb.
   
  На Tenny и StefAngel им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,398
  3,730
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dostapni :
  3 - Sapphire Nitro 480 4gb ( fabricki bios )- 3000 denari.
  Screenshot_63.png

  2 - gigabyte 570 4gb Gaming Mi ( eden kuler mu e vo losa sostojba ) ( mining bios ) 2500 denari.
  IMG_20200113_215808.jpg
   
  Последна промена: 14 Јануари 2020
  На shifty, DaVoRkNe, Nomad и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,398
  3,730
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Нова залиха и останати неколку модели од претходните :
  2 - Gigabyte Gaming MI 570 4гб со добри кулери ( so custom bios ) - 2500 денари .
  1- Sapphire Nitro 480 4gb со оригинален биос и сменета термопаста - 3000 денари.
  4- Sapphire Nitro Plus 580 4gb со оригинален биос и супер состојба на картите , сетинзите му се на 1411мхз на јадро и 2000мхз на меморија со самсунг меморија , супер карти за гејмање . Цена 4500 денари.

  Исто така доколку има интерес за 6 графички Sapphire Nitro Plus 580 8gb со 1411мхз јадро и 2000мхз со самсунг меморија за по 5500 денари треба да се собераат 6 души за да се растуре тој риг. Картите се во добра состојба и неотворени со добра термопаста.
  Да напоменам : За 8гб потребно е да се соберат 6 души бидеќи ми е во план да го продавам како комплетен риг и за да не губам 1-2 карти во него , биосите ке ги вратам на фабрички пред да ви бидаат предадени.
   
  PC_GAMER, Nomad и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,398
  3,730
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Горенаведените се распродадени .

  На залиха останата уште една Gigabyte Gaming MI 570 4gb со еден лош кулер , картата е во исправна состојба. Цената е 2500 денари фиксна.

  Наскоро ке има карти Sapphire Nitro Plus 580 4gb по 4500 денари и 580 8gb по 5500 денари , посебно за растурање.
   
  На PC_GAMER и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,398
  3,730
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  На залиха :
  1- Gigabyte Gaming MI 570 4gb со еден лош кулер , картата е во исправна состојба. Цената е 2500 денари фиксна.
  1- Sapphire Nitro Plus 580 4gb - 4500 денари.
  IMG_20200122_224024.jpg IMG_20200122_224016.jpg
  2 - Sapphire Nitro Plus 580 8gb - 5500 денари.
  IMG_20200122_224937.jpg
   
  PC_GAMER, Tenny, zlate_mkd и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,398
  3,730
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dostapni 10 Graficki xfx 580 4gb GTS XXX so kuleri vo dobra sostojba.
  Cena 3500 denari.
  Biosite se na fabricki.
  IMG_20200127_234650.jpg
   
  На StefAngel, topic, Tenny и уште 4 други им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,398
  3,730
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 12. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,398
  3,730
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dostapni :
  5 - Graficki xfx 580 4gb GTS XXX so kuleri vo dobra sostojba -3500 denari.
  4 - Graficki xfx 580 8gb GTS XXX so kuleri vo solidna sostojba - 4500 denari.
  Biosite se na fabricki.
   
  Последна промена: 1 Февруари 2020
  На Nomad му/ѝ се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,398
  3,730
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dostapni :
  4 - Graficki xfx 580 4gb GTS XXX so kuleri vo dobra sostojba -3500 denari.
   
  На zlate_mkd му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. ristoski_filip
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,237
 2. Elena S
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,474
 3. Pane24
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,389
 4. Jokerski
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  522
 5. Pane24
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  2,518
Вчитување...

Сподели

Вчитување...