1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

graficka

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од rippermkd, 15 Мај 2020.

 1. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  457
  274
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  mi trebaat 2 karti, 1 ili 2 nesto kako 1030 ama samo ako ne e podebela od 1 PCI slot, i nesto kako gtx650, 750, ili sl koja ne bara dopolnitelen 6-pin konektor
   
 2. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  457
  274
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
Слични теми
 1. sav4e
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,613
 2. Spamalot
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  518
 3. zipi123
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  459
 4. Winncoot
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  347
 5. Deksa
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  241
Вчитување...

Сподели

Вчитување...