1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Графичките и мајнингот -- дали да се инвестира во графичка?

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од psyman, 4 Април 2018.

 1. Sliderr

  Sliderr
  Gaining Experience

  18
  51
  16 Мај 2012
  Машко
  Јас имам на гигабајт, не загрева многу.. до кај 82 идe на гејманје :mad:
   

Сподели

Вчитување...