1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено графички

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од rippermkd, 16 Август 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  260
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  Palit GTX 1070 Jetstream 8gb - 11 000мкд кутија и се останато, измината гаранција
  sapphire RX570 8GB Nitro+ - 5500мкд, кутија има, без гаранција
   
  Дарко Крушјановски, Nomad, StefAngel и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  260
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  може замена за 1080р 1440р монитор со 100hrz или повеќе, со доплата од една или друга страна, зависи модел итн
   
 3. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  260
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  bump! utre doagjam vo SK ceni do utre 10k za palit, 5k sapphire
   
  На Nomad и Mario.Bog им се допаѓа ова.
 4. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  260
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  На gOJDO и gocetan им се допаѓа ова.
 5. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  260
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  bump!
  sapphire 5000mkd
  gigabyte gtx1060 6gb windforce OC, 8-9 meseci garancija 8000
   
  На NikacXMKD и gOJDO им се допаѓа ова.
 6. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  260
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  gigabyte prodadena
  sapphire rx570 8gb nitro+ = 5000
   
 7. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  260
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
 8. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  260
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
 9. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  448
  260
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  moze kluc
   
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...