Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Графички Nvidia Low Profile и Amd R7 260 2GB

Статус
Затворена за нови мислења.

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
395
493
Dinamit додаде нов оглас:

Графички Nvidia Low Profile и Amd R7 260 2GB - 1.000 ден.

Се продаваат следниве рафички карти

1.Nvidia NVS 315 1GB за лlow profile (доаѓа со молекс кабел за приклучок до 2 монитори)
8 парчиња
Графичките се за low profile ( но може да послужат и за стандарт куќишта. Идеални за оние со Intel F процесори. Подржуваат windows 10

Цена 1200 денари парче , (сите 8 парчиња 4800 денари)

2. Gigabyte АMD Radeon R7 260 2GB
Со 4 pin приклучок ( 1 парче)

Цена 2500 денари

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.361
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно