1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Графички картички

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од Kristijan 221, 13 Јуни 2016.

 1. Kristijan 221

  Kristijan 221
  Intern

  24
  4
  17 Април 2014
  Машко
  Дали некој знае дали сеуште по продавнициве можат да се најдат графички како 7770, 7850, 7870 и кои би им биле цените отприлика?
   
 2. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,446
  1,871
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Тешко. Многу тешко. Дури и половни се наоѓаат тешко.
   
 3. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,704
  2,290
  14 Декември 2010
  Машко
  Барај ги соодветните рефреши од 2xx серијата (7770 - 250x, 7850 - r7 265/r7 370, 7870 - 270/270x), мислам дека никаде ги нема на ново 7xxx серија.
   
 4. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  958
  1,079
  9 Јуни 2015
  Машко
  7770 = R7 250X
  7870 = R9 270(X)
   
 5. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,341
  2,996
  4 Септември 2008
  А што би било еквивалент на HD6850 во таа класа, и на AMD и на nVidia?
   
  На Kristijan 221 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sm0k3y25

  Sm0k3y25
  Баниран/a

  303
  235
  7 ноември 2012
  Машко
  6850 има поголем input lag (frametime) од 7770, малку е побрза од нејзе но не вреди во споредба со 7770. Од страна на Nvidia GTX650. истотака 250X.
   
  На lynx му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. sumi
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  2,670
 2. gokica
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,226
 3. NikacXMKD
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,907
 4. gokica
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,179
 5. OldSchoolPvP
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  840
Вчитување...

Сподели

Вчитување...