1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Графички картички (bit-pixel)

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од OldSchoolPvP, 27 Февруари 2014.

 1. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  748
  1,181
  13 Февруари 2014
  Машко
  Значи вака моментално правам проект на тема Графички картички.Но потребна ми е мала помош во делот како графичките картички ги претвараат битовите испратени од процесорот во пиксели.Па би ве замолил ако може да ми помогнете со некои ресурси како на пример линкови или пак видео кои би ми помогнале во оваа област.:blush::geek:
   
 2. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  748
  1,181
  13 Февруари 2014
  Машко
 3. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  748
  1,181
  13 Февруари 2014
  Машко

Сподели

Вчитување...