1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Графички карти Ati R9 290/390 Asus gtx 970

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од StefAngel, 5 Септември 2017.

 1. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,299
  795
  28 ноември 2015
  Машко
  Здраво на сите имам потреба од проценка на овие графички карти.
  Примарна работа се купени за копање и сите се модификувани за да трошат помалце и да копаат повеќе освен Nvidia која не може да се модификува.

  Имам една MSI r9 290x не е користена за копање досега и без модифицирање на биос.
  Имам една Sapphire TRIX r9 290x исто не е модификувана и е супер за гејминг не грее многу, истата серија само 290 која е модификувана и се користи за копање и дава 28 mh/s.
  Имам една r9 390x со Artic Cooler фен не е модифициран биосот и не е користена за копање седи и чека некој да ја земе.
  И последната е ASUS Stirix 970 GTX супер графичка за гејминг не е толку добра за копање слушнав дека со оверклокинг ќе стигне на ниво на 980, корегирајте ме ако грешам.
  Тоа е се што имав да кажам. Слики можам да дадам подоцна кога ќе дојдам дома.
  Сите графички се стари и немаат гаранција.
   
  На optimusdarko му/ѝ се допаѓа ова.
 2. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,299
  795
  28 ноември 2015
  Машко
 3. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,299
  795
  28 ноември 2015
  Машко
  На Kostic+ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  317
  266
  29 oктомври 2009
  Фотограф
  Здраво,
  Цени ако може за R9 290-390?
   
  Последна промена: 10 Септември 2017
 5. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,299
  795
  28 ноември 2015
  Машко
  Saphire r9 trix 220 eu
  Sapphire r9 trix 290x 250 eu
  MSI R9 290 220 eu
  R9 390x 250 eu
   
  На Corba му/ѝ се допаѓа ова.
 6. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,299
  795
  28 ноември 2015
  Машко
  Примам плаќања ви биткоин или било кој алткоин.
   
 7. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,299
  795
  28 ноември 2015
  Машко
 8. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,299
  795
  28 ноември 2015
  Машко
  XFX R9 390X Продадена
  Остануваат уште 3.
   
 9. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,299
  795
  28 ноември 2015
  Машко
  Нови цени Asus Stirix 970 215 еу.
  R9 290 Sapphire trix 215 eu
  R9 290x Trix 240 eu
  MSI R9 290 290X 210 EU
   
  Kostic+, Corba и на spiritBreaker им се допаѓа ова.
 10. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,299
  795
  28 ноември 2015
  Машко
 11. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,299
  795
  28 ноември 2015
  Машко
 12. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,299
  795
  28 ноември 2015
  Машко
 13. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,299
  795
  28 ноември 2015
  Машко
  Нови цени Asus Stirix 970 210 еу.
  R9 290 Sapphire trix 210 eu
  R9 290x Trix 230 eu
  MSI R9 290 290X 210 EU
   
  На Corba му/ѝ се допаѓа ова.
 14. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,299
  795
  28 ноември 2015
  Машко
 15. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,299
  795
  28 ноември 2015
  Машко
  MSI r9 290x 205 eu
   
  На Corba му/ѝ се допаѓа ова.
 16. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,299
  795
  28 ноември 2015
  Машко
 17. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,299
  795
  28 ноември 2015
  Машко
 18. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,299
  795
  28 ноември 2015
  Машко
 19. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,299
  795
  28 ноември 2015
  Машко
 20. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,299
  795
  28 ноември 2015
  Машко
 21. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,299
  795
  28 ноември 2015
  Машко
  Le bump :)
   
  На crazzyy84 му/ѝ се допаѓа ова.
 22. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,299
  795
  28 ноември 2015
  Машко
  Нови цени Asus Stirix 970 205 еу.
  R9 290 Sapphire trix 205 eu
  R9 290x Trix 225 eu
  MSI R9 290 290X 205 EU
  MSI R9 290 200 eu
   
  На Corba му/ѝ се допаѓа ова.
 23. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,299
  795
  28 ноември 2015
  Машко
 24. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,299
  795
  28 ноември 2015
  Машко
  Bump 3 графички останаа, за копање монеро идат 800-820 хеш.
   
 25. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,299
  795
  28 ноември 2015
  Машко
  Сите графички се модификувани за гејминг помала потрошувачка помали температури ако сакате ќе пуштам uniengine или сл.
  Исто и за копање :)
  Макс температури 70 степени
   

Сподели

Вчитување...