Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Графичка карта RTX 3060ti MSI Ventus 2x 8G

Статус
Затворена за нови мислења.

sostius

On your way to fame
16 јануари 2017
336
788
Кочани
sostius's setup  
Processor & Cooler
Intel 13700K
Motherboard
Gigabyte Z790 Aero G
Storage
2x2TB kingston KC3000 2x 8TB WD Red
PSU
Corsair H850i
RAM
64GB ddr5 Corsair Vengance
Video card
3070 rtx
Case
Fractal North wh
Mouse
G305, MX master 3
Keyboard
FL ESPORTS FL750
Audio
Focusrite Solo MK2, B&W LM1 on Nobsound amp, Langsdom FA890 and Samson SR850
Monitor
Asus PG279q
OS
Win 10
sostius додаде нов оглас:

Графичка карта RTX 3060ti MSI Ventus 2x 8G - 20.000 ден.

Продавам графичка карта RTX 3060ti MSI Ventus 2x 8G. Во комплет пакување.
Има локална гаранција до август 2023. Картата е добиена како заменска (пред 2 месеци) за расипана карта која беше под гаранција.
Не е користена воопшто (само тестирана дали работи).
Цена 20 000 мкд.
Праќам по карго.

Видете го целиот оглас...
 

sostius

On your way to fame
16 јануари 2017
336
788
Кочани
sostius's setup  
Processor & Cooler
Intel 13700K
Motherboard
Gigabyte Z790 Aero G
Storage
2x2TB kingston KC3000 2x 8TB WD Red
PSU
Corsair H850i
RAM
64GB ddr5 Corsair Vengance
Video card
3070 rtx
Case
Fractal North wh
Mouse
G305, MX master 3
Keyboard
FL ESPORTS FL750
Audio
Focusrite Solo MK2, B&W LM1 on Nobsound amp, Langsdom FA890 and Samson SR850
Monitor
Asus PG279q
OS
Win 10
Нова цена : 18 000 мкд
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.673
Мислења
947.006
Членови
34.145
Огласи
2.013
Најнов член
Yadow
На врв Дно