1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Графичка карта MSI N750ti

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од mkiptv, 3 Април 2020.

 1. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Дали може некој грубо да ми даде проценка на графичкава карта што сега ја користам.
  Генерално, 2 години е користена откако е земен компјутерот, без проблем играм GTA V, NBA 2K20, Project Cars 2, WRC 8 и слично. Не се сеќавам колку ја земав.

  N750 Ti TF 2GD5/OC | Graphics card - The world leader in display performance | MSI Global
   
  На nikolaza и Jordan223 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  989
  1,204
  9 Јуни 2015
  Машко
  ~2000 денари
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,645
  9,321
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
 4. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  650
  422
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент

Сподели

Вчитување...