• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Графичка до 4.500 ден.

Viksa1993

Intern
29 септември 2010
19
1
ми треба графичка за негде докај 4000 и нешто (4500 максимум), е сега е знам дека BEST BUY-от е
http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=643&pid=292&psn=&lid=1&leg=0
ама прашав во мебиус ми рекоа ја нема на лагер и не знаат дали и кога ќе ја добијат, исто така од што разгледував по ценовници нигде ја нема истава освен ја има во вортекс
http://www.msi.com/product/vga/R5750-PM2D1G.html#?div=Specification
ама МSI и поскапа е 1000 денари. 6750 е поскапа од 5000+ денари а знам дека каде каде има исти перформанси, што значи останува да чекам на оваа, ако некој знае каде ја има на друго место нека пише поздрав
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,666
29,656
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Провери во TDK, DD.com & Revolution.
 

Viksa1993

Intern
29 септември 2010
19
1
ги разгледав, има 5750 за 5000 денари, цена како мебиус нема :) ке почекам некое време, може ќе ја има пак на лагер, ако не ке мора да се купи друга
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,666
29,656
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Порачај бе другар, ( од Мебиус) ваљда ќе може?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,054
Мислења
870,912
Членови
30,388
Најнов член
franko
На врв Дно