1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Графичка до 200 €

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од DACIA, 18 Август 2019.

 1. DACIA

  DACIA
  Gaining Experience

  82
  102
  5 Јули 2015
  Машко
  Дечки дојде време за купување графичка но не можам да се одлучам за која. Буџетот е 200 € за нова.
  Планирав да купам 1050 ти, но кога разгледав по некој benchmark со споредба со RX 570 4гб, разликата е ненормална, скоро за иста цена. Ајде поискусни навалете :D
  Ќе се користи за гејминг. и како што нагласив ми треба буџет карта до 200 €.
  Anhoch PC Market Online - Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti WINDFORCE OC 4GB GDDR5 DVI/3xHDMI/DP DX12 WINDFORCE 2X
  vs
  ASROCK GDR PHANTOM RX570 4G
   
 2. Torlakian

  Torlakian
  Gaining Experience

  159
  138
  21 oктомври 2014
  Машко
  На Gaston му/ѝ се допаѓа ова.
 3. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  434
  343
  1 Февруари 2017
  Машко
 4. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  984
  615
  15 Декември 2013
  Машко
 5. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  775
  1,118
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Дечкото си бара нова графичка, јас би барал по овој редослед, ако најдеш рх 580 > gtx 1060 6gb > rx 570 > gtx 1650.
  Околу 200 евра на ново би ти препорачал да одиш со Асус стрикс, а не со Асрок, бидејќи имаат подобар буст клок и каде и каде подобро ладење.
  ASUS ROG-STRIX-RX570-4G-GAMING
   
  На MasteR_#0 и Banjifiko им се допаѓа ова.
 6. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,678
  4,126
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ги имав Asus strix 570 4gb , мн се секси и добри карти. И ја гласам за нив.
   
 7. DACIA

  DACIA
  Gaining Experience

  82
  102
  5 Јули 2015
  Машко
  Ок фала на одговорите. Ама нели нвидиата е 75w, а 570кава 185w. Нели е премногу? Како ја сметаат потрошувачката на струја
   
 8. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,856
  1,216
  28 ноември 2015
  Машко
  Другар за тие пари добиваш 100% подобри перфоманси, не знам што има дискусија за потрошувачка кога цена на киловат е 5 ден...

  View: https://youtu.be/p2k16Te4T-0
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 9. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,473
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Топ за тие пари
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...