• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Gpu

  • Ја почнал/а темата
  • #2

nvidia88

Gaining Experience
16 септември 2010
601
399
Gostivar
Се разбира со компромис,нетреба да играм све на ултра детали
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,984
15,815
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
За 1440p 144Hz ти треба минимум 2080ti/3070. Во моментов е многу тешко да се најдат, а цената е 50к.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

nvidia88

Gaining Experience
16 септември 2010
601
399
Gostivar
За 1440p 144Hz ти треба минимум 2080ti/3070. Во моментов е многу тешко да се најдат, а цената е 50к.
Задоволен сум и со 1080ti do 19/20k ако најдам....како што реков немора да ја фулирам играта со max settings
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

nvidia88

Gaining Experience
16 септември 2010
601
399
Gostivar
Пошто немозже да се нашло гпу до таа цена,понудите нешто до 4к
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,054
Мислења
837,674
Членови
28,983
Најнов член
НикииНена
На врв Дно