• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

GPS

Статус
Затворена за нови мислења.

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Прво смени наслов!
Сакаш да се конектираш на 550 метри? Иди во wi-fi менито и избери 1-2mbit/s така советуваат дека ако имаш слаб сигнал ке успеешда се конектираш, ако имаш можност регулирање на снага пушти до крај
Јас на времето имам пробано со картон облозен со алуминиумска фолија и пробуваш...... сега не можам да објаснам се детално со текст ама зборот ми беш како да направиш рефлектор пробај експериментирај...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

darkwarrior

Intern
22 јули 2007
45
1
No kako da go konektiram telefonot so kompjuterot imam NetStrumbler i kako da baram mrezi inaku vozdusno ne go poprecuva vidikot nisto
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Вака на компјутерот го позрзуваш AP во АP-mode а телефонот како клиент
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

darkwarrior

Intern
22 јули 2007
45
1
ZVRK

Gledaj ima li tuka nekoj tolku pameten da mi kaze se ot pocetok imam telefon Sony Ericsson K700i kako da go povrzam kade se ot pocetok pisete cekam a za naslov pecatna greska
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,161
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно