1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

GPS се пали при повици.

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Mayson, 23 Јули 2015.

 1. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  834
  403
  10 Април 2011
  Ми беше на друга сим картица и у реду све, и после доагам у мк ставам од вип и почнуе да се пали гпс при вртење или кога ми вртат, проверив и гугл мпас у сетинс, гугл плус, у сетинзи за колс, гпс нема ништо таква опција?
   
 2. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,124
  1,265
  25 ноември 2014
  Oди во Location и види кои апликации имаат право на пристап.
  [​IMG]
   
  На Mayson му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Што чуда се овие? Да не е она последното нешто? Стај му фреезе/дизејбл или анинстал тотален
   
 4. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,124
  1,265
  25 ноември 2014
  What? Да не утна нешто? Глеј кого цитираш :)
  Сликата е рандом од интернет да му покажам што да гледа.
   
 5. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,176
  3,903
  5 Декември 2009
  Машко
  Истиот проблем се расправаше и на гсм форумот (не памтам што испадна точно). И еден колега го има вој проблем на вип со еден Леново телефон. Тоа е до операторот, не до уредот.
   
  На Mayson му/ѝ се допаѓа ова.
 6. alekcackko

  alekcackko
  Gaining Experience

  438
  69
  10 Август 2012
  Машко
  НА мојот LG l50 кога правам повици исто од вип ГОре на статус барот излегува знакчето за локација а исклучен ми е GPS от и сервисот за локација, али мене не ми пречи сепак.
   
  На Mayson му/ѝ се допаѓа ова.
 7. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,176
  3,903
  5 Декември 2009
  Машко
  Се јавува и на други уреди да. Како што кажав погоре, проблемот е до операторот, не до Вас. :)
   
  На Mayson му/ѝ се допаѓа ова.
 8. stefan

  stefan
  Gaining Experience

  359
  139
  13 Април 2007
  Машко
  Сега "тие" го знаат секој наш чекор.
   
 9. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,064
  4,354
  28 oктомври 2008
  И на мојата Лумиа (Т-мобиле) исто се појавува тоа кругчето како индикатор за ГПС, одвреме навреме. Ама ич не ми чуе дали некој ме следи, се додека не е тоа жена ми:cool:
   
  На Mayson и tupacan им се допаѓа ова.
 10. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,297
  3,702
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Ја па го видов тоа мислев дека е од конкретниот проблем :)
   
  На Isak Keyten и Mayson им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. VoIP
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,429
Вчитување...

Сподели

Вчитување...