• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Готови или Рачно изработени темплејти

Какви темплејти користите?

 • Готови Темплејти

  Гласови: 2 33.3%
 • Ваши Изработени Темплејти

  Гласови: 4 66.7%

 • Вкупно гласале
  6
Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Сигурен:pPP сум дека на форумов има повеќе веб дизајмнери, па ја отварам оваа тема со цел да поставам прашање , дали користите готови темплејти или рачно изработени темплејти(т.е ваши изработки)


Искрено, јас не користам готови темплејти, може само од некој темплејт да земам некој детал па го ставам на мојот...
 

kapkavino

Intern
13 мај 2007
43
0
www.stipfashion.com
Kaj mene zavisi od pobaruvackata, ako nekoj saka pobrzo da mu se napravi web-strana, togash koristam gotovi so nekoj mali izmeni: boi, nekoj dodatoci od mene i sl, e sega nekoj ako ti odstapi vreme kolku mislesh deka e potrebno za izrabotka togash si otvaram prazen list vo photoshop i si terash dizajnot po tvoj merki, koristam sliki od firmata, boite da se tuka nekade so doite na logoto dokolku imaat, planirash go konceptot na stranata sto kade ke stoi linkovi animacii sliki, i taka :), posle sleduva secenje i sklopuvanje na stranata za na iternet, toa e mojot nacin na rabota.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,054
Мислења
860,995
Членови
29,910
Најнов член
Bender
На врв Дно