• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

GoPro Hero9 Black каде да се купи

  • Ја почнал/а темата
  • #1

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,129
770
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
Што е со цениве кај нас на камерата ?!
Во USA има пакет со додатоци за 350$ кај нас само камерата е преку 500евра?!
Јасно ми е дека нормално е да има разлика ( царини, даноци, конукренција ) ама разликава е ОГРОМНА.
Препорака од каде да се купи за разумна цена ?
 

TheMarshal

Unstoppable
3 јануари 2019
1,417
2,259
Од Америка нарачај си ја преку B&H.
- $30 достава
- 18% ДДВ
- Царина (не знам колку)
- 1500 денари за шпедиција.
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,660
2,889
Од Америка нарачај си ја преку B&H.
- $30 достава
- 18% ДДВ
- Царина (не знам колку)
- 1500 денари за шпедиција.
Не се исплати, $399 е кај нив. Со сите трошоци ќе заштеди 1500-2000 денари максимум.

Не знам ProSport дали ги носат уште, едно време имаа пристојни цени. Ги нема на сајт во моментов.
 

itstheigyg

On your way to fame
21 мај 2017
534
551
Цените во сад се без данок, истиот се пресметува при продажба во зависност од која држава сте.
 

dejanm

Intern
15 јануари 2014
97
31
Најлесниот начин е да бараш некој да ти ја транспортираа во куфер отворена, провери и на амазон.де за цени
 

TheMarshal

Unstoppable
3 јануари 2019
1,417
2,259
Не се исплати, $399 е кај нив. Со сите трошоци ќе заштеди 1500-2000 денари максимум.
OP рече дека цело комбо е таа цена. Во право си, Hero 9 Black е 399 долари. Воопшто не се исплати да се нарачува. Подобро е од тука да се купи.
 

esquimaux

On your way to fame
16 јануари 2016
613
997
Скопје
OP рече дека цело комбо е таа цена. Во право си, Hero 9 Black е 399 долари. Воопшто не се исплати да се нарачува. Подобро е од тука да се купи.
Неможе да се нарача комбото? Зашто некој би нарачал само камера за 400 коа има екстра батерија и по некој грип за 350?
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,143
12,721
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Неможе да се нарача комбото? Зашто некој би нарачал само камера за 400 коа има екстра батерија и по некој грип за 350?
Каде има, дај линк. На бх е 400 долари со гратис батерија.
 

esquimaux

On your way to fame
16 јануари 2016
613
997
Скопје
Каде има, дај линк. На бх е 400 долари со гратис батерија.


Не сум пробал зашто не ми треба, али укуцав гопро на гугел и првиот линк ми даде ова.
 

Dimson

Gaining Experience
14 ноември 2018
65
55
Скопје


Не сум пробал зашто не ми треба, али укуцав гопро на гугел и првиот линк ми даде ова.
Ова е од америка. Добиваш и GoPro plus ти дава попуст на другите додатоци и други поволности.
 

eX3v1l

On your way to fame
2 мај 2011
1,168
876
eX3v1l's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X
Motherboard
ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4
Storage
Samsung 970 EVO 500GB
PSU
Cooler Master MWE 750w
RAM
32GB 3200MHz G.Skill Trident Z
Video card
RTX 3070 EAGLE
Case
Cooler Master K380
Mouse
G502
Keyboard
RIPJAWS KM570 MX-Brown
Monitor
Dell S2721DGF
OS
Windows 10
Сакам да купам 9ка и најдов во Анхоч ама многу слабо со додатоци. Кој друг носи ГоПро кај нас ?
 

eX3v1l

On your way to fame
2 мај 2011
1,168
876
eX3v1l's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X
Motherboard
ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4
Storage
Samsung 970 EVO 500GB
PSU
Cooler Master MWE 750w
RAM
32GB 3200MHz G.Skill Trident Z
Video card
RTX 3070 EAGLE
Case
Cooler Master K380
Mouse
G502
Keyboard
RIPJAWS KM570 MX-Brown
Monitor
Dell S2721DGF
OS
Windows 10
Иста фирма се тие, ама не носат више.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,003
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно