• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено GoPro Hero 4 Black Edition

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,226
12,891
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Бидејќи вирусот не сопира, а со него и економската криза, се решив на уште еден драматичен и тежок чекор, да ја огласам и мојата акциона камера :( Ок не е толку драма затоа што скоро и да не ја користам, одкако ја купив утврдив дека не правам некои нарочито интересни и возбудливи работи во животот и уствари немам што да снимам а и тоа нешто што го снимив, никад не го пуштив да го гледам.

Значи, камерата е користена не повеќе од 4-5 часа... толку, буквално толку видео материјал дали има искочено од неа. А ја па и еден тон пари на глупости околу неа дадов... Значи ја продавам комплет со куќиште за под вода, неколку маунти што доаѓаат со неа, две дополнителни батерии и екстерен полнач за нив и ваљда тоа е тоа, ако најдам уште нешто, ке го ставам во пакетот. Цена, 7500 денари.

Спецификации на камерата (не е дека ги нема на глобалната мрежа, ама ај)
 • Video resolution. 4K (3840x2160) at 30/25/24fps, 1080p at 120/90/60/50/48/30/25/24fps.
 • Photo resolution. 12MP.
 • Photo burst. up to 30fps.
 • ISO range. 400-6400 for video, 100-800 for photo.
 • Battery. Li-ion 1160mAH.
 • Connections. Mini USB, Micro HDMI, MicroSD (up to 64GB)
 • Weight. 89g (152g with housing)
20200706_003625.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,226
12,891
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Bump
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,226
12,891
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Продадено.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,698
Мислења
862,558
Членови
30,046
Најнов член
Basket
На врв Дно