• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Google Web Security

Sampion

Баниран/a
18 февруари 2008
181
1
www.diandjelo.tripod.com
Google влегува на пазарот на сигурносни апликации со производ наменет за деловните корисници.

Google неодамна го претстави Web Security for Enterprise, нов производ кој е наменет за заштита на компаниите во реално време од малициозни напади.

Оваа апликација на корисниците им овозможува да го контролираат начинот на кој вработените го користат интернетот, се наведува во соопштението на Тим Џонсон, раководител на маркетинг одделот на Google.

Покрај тоа, оваа апликација содржи алатки кои ќе им помогнат на корисниците да креираат и применуваат интернет полиси.

Izvor:www.kajgana.com

googlesecurity.jpg
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Lol.. Mi gi chitash mislite.. pred 10 sekundi go chitav ova na kajgana, i bash si rekov da otvoram tema i ovde.. :LOL:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.184
Мислења
895.518
Членови
31.918
Огласи
355
Најнов член
Kikirekovi
На врв Дно