• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Google Web Security

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Sampion

Баниран/a
18 февруари 2008
181
1
www.diandjelo.tripod.com
Google влегува на пазарот на сигурносни апликации со производ наменет за деловните корисници.

Google неодамна го претстави Web Security for Enterprise, нов производ кој е наменет за заштита на компаниите во реално време од малициозни напади.

Оваа апликација на корисниците им овозможува да го контролираат начинот на кој вработените го користат интернетот, се наведува во соопштението на Тим Џонсон, раководител на маркетинг одделот на Google.

Покрај тоа, оваа апликација содржи алатки кои ќе им помогнат на корисниците да креираат и применуваат интернет полиси.

Izvor:www.kajgana.com

 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Lol.. Mi gi chitash mislite.. pred 10 sekundi go chitav ova na kajgana, i bash si rekov da otvoram tema i ovde.. :LOL:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,003
Мислења
854,533
Членови
29,635
Најнов член
darkotolev
На врв Дно