Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Google vs Microsoft

  • Ја почнал/а темата ana
  • Време на почнување
Статус
Затворена за нови мислења.

ana

Intern
10 април 2007
12
0
Google oficijalno objavi deka kje vleze na pazarot na softver, a so toa i vo direkten duel Microsoft. Iako glasinite za ova kruzat vekje nekoe vreme od Google nitu potvrduvaa nitu negiraa. Erik Shmit, izvrshniot direktor na Google, izjavi deka noviot tagline kje bide Search, Ads i Apps. Od kompanijata se nadevaat deka uspeat da gi zagrozat standardnite Office aplikacii od Microsoft.

http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=39545
 

Alek24

Intern
18 април 2007
83
0
Uste podobro ke bidi za nas. Ako ima pogolema konkurencija, ke ima poeftini proizvodi:mafija:
 

<<ExeCutoR>>

Intern
16 април 2007
132
2
Ke bide opasno ne se znae,Microsoft se stara koska :)
Ali google imaat jaki ijdei

neznam ova ke bide neramna bitka , muuhaaa :)
 

Ata

Intern
21 април 2007
418
14
Мислам дека google се опасен конкурент. Видете само што се не направија дечките за толку кратко време. Имиџот и името што мајкрософт со години се трудеше да го добие, и за кое вложи милиони долари, дечките го направија за неколку години.

Мислам дека на почеток можда големите корпорции ќе си останат верни на мајкрософт, но набрзо ќе ја увидат разликата.

А за квалитетот, не сумњам во гугл.
 

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
We shall see...
Ne sum mnogu pro-Micosoft orientiran, no mu se divam na Gejts za toa sto go napravil...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.130
Мислења
975.223
Членови
35.437
Најнов член
fensa08
На врв Дно