• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Google Street View во Македонија?

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1.176
637
Што бидна со ова, еве минува скоро година дена откако "шетаа" по нашиве улици.
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3.107
735
Не можам да си доловам слика на возилото од Google во Арачиново. Убијте ме, ама не можам..еве не знам.

Или во Радишани
имам видено во ѓорче возило на гугл со грчка регистрација.ова беше пред 1-2 години.
некое џип(и)че беше.
 
Последна промена:

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3.496
5.223
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit
Пред 3 - 4 месеци во Охрид им го видов возилото
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8.459
12.714
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3600X + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
1Tb Kingston A2000 NVME
PSU
EVGA SuperNova 550w
RAM
$ x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Eshark Naginata
Keyboard
Dell K200
Monitor
2x Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Дечките лани снимаа со Astra J и спиеја во Хотел Тимс. Беа од Словенија и поразговаравме малку. Беа многу резервирани во врска со детали ама само кажаа дека во денот поминуваат по 300км и дека ќе има Google Street View за Скопје и сите поголеми градови (тоест села) во Македонија.
 

Pyropwnage

Intern
28 август 2012
192
36
Штип
Истите беа пред некој месец во Велес, секоја вечер беа камен пијани :D затоа возеле по 300км. каде спиеја тоа незнам.
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
5.993
4.262
300км/8ч=35км/ч просечно. Дури и пребрзо е, двајца ако биле па да стигнат 300 дневно
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8.459
12.714
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3600X + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
1Tb Kingston A2000 NVME
PSU
EVGA SuperNova 550w
RAM
$ x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Eshark Naginata
Keyboard
Dell K200
Monitor
2x Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Епа ако возат у две смени од по 8 саата тоа ти е п 17,5км/ч просечно.
Кујзнае дали има максимална брзина со која можат да возат, дали камерата им прави motion blur ако летаат со колата? :D
 

bogoevski

Unstoppable
29 ноември 2009
1.669
2.699
Hønsebybotn
bogoevski's setup  
Processor & Cooler
Повеќејадрен со множител
Motherboard
Црна со црвени детали
Storage
Препун
PSU
Предимензионирано
RAM
Доволно
Video card
Нај јака со 8 гигавати
Case
Гломазно
Mouse
Немам, чувам мачки.
Keyboard
Тивка
Audio
Стерео со двигател
Monitor
Прецизен
OS
Џам
На убава светлина најбрзо 30kmh,
 

389mk

Gaining Experience
16 јануари 2020
127
124
Битола
Имам неофицијални информации дека е планирано второ снимање во Македонија и во Србија на пролет или на есен 2023.
Ова ми е информација од трета-четврта рака, првично пренесено од луѓе кои се дел од поширок тим за локална регионална поддршка во Србија, и не знам дали е само првично планирано или сигурен план.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Avid

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.012
11.662
Скопје
androgaming.com
Имам неофицијални информации дека е планирано второ снимање во Македонија и во Србија на пролет или на есен 2023.
Ова ми е информација од трета-четврта рака, првично пренесено од луѓе кои се дел од поширок тим за локална регионална поддршка во Србија, и не знам дали е само првично планирано или сигурен план.

Е богами треба. Знаеш од кога не печат волкави пити на рекорд? Тиииии

1662742162802.png
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.012
11.662
Скопје
androgaming.com
Овде го имам јадено најмрсниот бурек, мислев уште постојат :)

Постојат бе. Па најлесно се пече во тон зејтин. Ем потешко ќе загори ем полесно се собира зејтинот за наредна тура :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.414
Мислења
900.375
Членови
32.126
Огласи
505
Најнов член
zoki.mitovski
На врв Дно