• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Google со свој PowerPoint

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk


Google му фрли нова ракавица на предизвик во лице на Microsoft со претставувањето на своја сопствена бесплатна верзија софтвер за презентации. Софтверот кој сеуште не е именуван, ќе биде вклучен во Google Apps, он-лајн пакетчето кое вклучува бесплатни word processing и spreadsheet програми.

Корисниците ќе ги користат овие програми преку интернет, но документите ќе можат да си ги снимат на своите компјутери и да ги прегледуваат оф лајн.

Од Google велат дека програмот за презентации би требало да се појави во текот на ова лето. Инаку, PowerPoint на Microsoft кој е дел од Office пакетот, е една од најкористените апликации кои се користат на состаноците, а компаниите за лиценцата на Office плаќаат по 300 долари годишно.
 

delix

Intern
7 април 2007
702
23
Добар начин да се заштеди. (не зборувам за македонија) Ако не повеќе Мајкрософт ке мора да го подобри својот производ
 

ana

Intern
10 април 2007
12
0
Smetam deka online pandanite na desktop aplikaciite pretstavuvaat OK alternativa za onie shto nemaat pogolemi pobaruvanja pri nivnoto sekojdnevno koristenje, odnosno onie koi gi koristat za elementarni zadachi. Seushte se daleku od ona shto go nudat Office aplikaciite na Microsoft ili drugite "zemjeni" aplikacii od toj vid. Tie nemaat za cel da gi zagrozat desktop aplikaciite, tuku da posluzat kako evtina i pristapna opcija.
 

<<ExeCutoR>>

Intern
16 април 2007
132
2
Seushte se daleku od ona shto go nudat Office aplikaciite na Microsoft ili drugite "zemjeni" aplikacii od toj vid. Tie nemaat za cel da gi zagrozat desktop aplikaciite, tuku da posluzat kako evtina i pristapna opcija.
Se soglasuvam so ova .
Microsoft veke ovoj paket go razvivaat mnogu goini i imaat ogromno iskustvo plus za golemi korporacii ima i pogolemi pobaruvanja koj za zal seuste ne se dostapni na web.

Vo odnos na Prezentaciite mislam deka golema fleksibilnos nudi Flash kade
mozat da se pravat i dinamicni animacii i mnogiu ubavo moze da iskoci.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,792
Мислења
850,520
Членови
29,480
Најнов член
EnemyUnit
На врв Дно