• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Google Search

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

IcecoveR

Intern
7 ноември 2007
20
0
Еве како со помош на www.google.com може да си најдеш многу музика, филмови, клипови и разни други содржини.

Во Google ќе напишеш:

intitle:"index.of"(mp3|mp4|wav)Ime.na.pesna.film -html -htm -asp

(mp3|mp4|wav) - овие се земени за пример, може да бидат и други екстензии, во зависност од тоа што барате.

Ime.na.pesnа.film - мора да биде напишано со точки помеѓу зборовите, затоа што точките заменуваат празно место, долна црта (_) и сл.

Со ваков начин на претражување Google не го претражува целиот веб, туку само фолдерите и нивните содржини.

Доколку не ви се занимава со ова може да отидете на www.googlepirate.com :bravo:
 

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
Пиши на гугл

"rapidshare.com/ $toa_sto_sakas_da_go_najdes_za_download$" (без ") и ќе ти даде 1000 линкови за даунлоад на тоа што го бараш.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

IcecoveR

Intern
7 ноември 2007
20
0
Пиши на гугл

"rapidshare.com/ $" (без ") и ќе ти даде 1000 линкови за даунлоад на тоа што го бараш.
Ок. :bravo:
Но сите линкови што ќе ти ги даде ќе бидат од rapidshare. А за даунлоадирање од rapidshare треба или да платиш или да чекаш.
 

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
Ок. :bravo:
Но сите линкови што ќе ти ги даде ќе бидат од rapidshare. А за даунлоадирање од rapidshare треба или да платиш или да чекаш.
Е да... ако немаш динамична ип или премиум акаунт ќе треба да чекаш
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Eve uste edno za da gleate kameri na nekoi si luge (nikogas ne se znae sto mozis da najdes :p)

inurl:/views:shtml

"inurl"viewerframe?mode+refresh"
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,160
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно