1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Google Play Store

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од Snow :), 27 Април 2013.

 1. Snow :)

  Snow :)
  Gaining Experience

  72
  92
  27 Април 2013
  Машко
  Google пред некој ден го пушти во употреба новиот Play Store, т.е 4.
  Оваа верзија е редизајнирана во стилот на Google Now, побрза и поедноставена.
  Google почна да прави апдејти веќе на некои телефони еден од нив е LG Nexus 4.
  Доколку не ви се чека можете да ја симнете, повелете. ;)
  http://goo.gl/St3kZ
  (MD5 хеш: 558E12681E333D91F39F688AADBAF6EE, SHA1 хеш: 9973E3DDE053013152111954236A57D2FF7DA8FB)


  new-google-play-4.jpg

  Тестирано и работи на: LG Optimus L3 E400, Sony Xperia tipo, Samsung I9300 Galaxy S III.
   
  На alekcackko и aleksuperior им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Bontino2
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  498
 2. Allex
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  842
 3. Nordanski
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  2,204
 4. Gaston
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,496
 5. bokiscout
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  648
Вчитување...

Сподели

Вчитување...