• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Google Play Console

Mar tiN

Gaining Experience
2 јануари 2014
616
392
Mar tiN's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 / Cooler Master Hyper 103
Motherboard
ASUS B85M-K
Storage
WD - 3 TB
PSU
Cooler Master B500 ver.2
RAM
Kingston 8GB 1600MHz DDR3
Video card
ASUS STRIX GTX™ 950 Gaming 2 GB
Case
Cooler Master K350
Mouse
ASUS W3000
Keyboard
ASUS W3000
Audio
Vivax HT100 5.1
Monitor
Samsung SyncMaster 2032BW
OS
Windows 10 Pro x64
Друштво ми треба малку помош :) Сакам да прикачам една апликација на Play Store, ама проблемот е сега што не можам да ја прикачам како apk file , треба да се конвертира во App bundles (.AAB) . По тоа што истражував ова е сменето од август месец и ме пренасочува дека истото можам да го средам преку програмата Android Studio .
После многу обиди неможев да најдам решени , па барам помош од некој што ја познава оваа проблематика ? :unsure:
 

ImTheDude

Careful man, there’s a beverage here!
31 октомври 2011
646
864
ImTheDude's setup  
Processor & Cooler
i7 11700KF
Motherboard
Z590
Storage
512GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD + 8TB HDD
PSU
700W 80+ Gold
RAM
2x16GB DDR4
Video card
ASUS RTX 3080 TUF
Case
Asus ROG GC35
Mouse
Steelseries Rival 3
Keyboard
Gigabyte K83, Logitech F710, XBox 360
Audio
Focusrite Scarlett 2i2 2nd
Monitor
AOC AG241QX @ 144Hz & Asus VS247H 24" @ 60Hz
OS
Win 10
Во што ти е правена апликацијата?
 

ImTheDude

Careful man, there’s a beverage here!
31 октомври 2011
646
864
ImTheDude's setup  
Processor & Cooler
i7 11700KF
Motherboard
Z590
Storage
512GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD + 8TB HDD
PSU
700W 80+ Gold
RAM
2x16GB DDR4
Video card
ASUS RTX 3080 TUF
Case
Asus ROG GC35
Mouse
Steelseries Rival 3
Keyboard
Gigabyte K83, Logitech F710, XBox 360
Audio
Focusrite Scarlett 2i2 2nd
Monitor
AOC AG241QX @ 144Hz & Asus VS247H 24" @ 60Hz
OS
Win 10
Исто така и Unity.
Сликата е од нет ама тоа е тоа
 

Атачменти

 • 39FBCC5C-B04E-419B-B768-B03F21D296DA.png
  39FBCC5C-B04E-419B-B768-B03F21D296DA.png
  161.1 KB · Прегледи: 20

Mar tiN

Gaining Experience
2 јануари 2014
616
392
Mar tiN's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 / Cooler Master Hyper 103
Motherboard
ASUS B85M-K
Storage
WD - 3 TB
PSU
Cooler Master B500 ver.2
RAM
Kingston 8GB 1600MHz DDR3
Video card
ASUS STRIX GTX™ 950 Gaming 2 GB
Case
Cooler Master K350
Mouse
ASUS W3000
Keyboard
ASUS W3000
Audio
Vivax HT100 5.1
Monitor
Samsung SyncMaster 2032BW
OS
Windows 10 Pro x64

Атачменти

 • Error.png
  Error.png
  24.9 KB · Прегледи: 12

chroot

Gaining Experience
12 ноември 2021
69
77
Ми дава error на Android Gradle plugin
Може да ти јави грешки во проектот после апгрејд на Грејдл, мене ми се има случено неколку пати. Напрај си бекап на проектот па после напрај апгрејд на Грејдл верзијата.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,187
Мислења
879,741
Членови
30,814
Најнов член
SandraNikola
На врв Дно