• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

google паднат

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
Абе вчера (2 Јануари 2008) google изгледа дека беше паднат.

Има ли некој повеќе информации?
 

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,029
www.iwmnetwork.com
Абе вчера (2 Јануари 2008) google изгледа дека беше паднат.

Има ли некој повеќе информации?
Јас можев да пристапам вчера на Гугл, а доколку бил паднат мислам дека вестите би биле огромни.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
895
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
I jas ne mozev da pristapam no toa bese kratko.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
И мене не ми се отвораше, ама се си мислев овие од НоНет пак ги чепкале DNS серверите.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Јас скоро цел ден бев online и доста гуглав ама не приметив дека бил паднат. Можеби не го користев во тие 30-40 минути. :ermm:
 

peromk

Intern
17 декември 2007
39
0
Да, и јас забележав - одреден период неможев да пристапам на Google ниту пак на Gmail.com за да проверам mail. Не знам до што беше, но покасно се беше во ред.

пс. Мислам дека може да е до Интернетот зашто приметив ping - от беше претерано слаб па една страна ја отвораше доста долго време.
 

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
Koga toa? Koe vreme? Jas nemav nikakov problem.
Aj pishete vo koja zemja se naogjate tie shto ne ste mozhele da pristapite na google.
Da ne bil problemot samo vo MK?
 

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
Незнам да бил паднат, можно е тоа време да не сум бил на компјутер или па не ми затребал гугл и не сум забележал...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
Вчера преку NoNet, мт нет и Неотел не можеше да се пристапи одредено време. Очиглено проблемот е бил до македонците, ама преко 3 различни провајдера...

Е сега... што е тоа што ги е.е нашите кокошки а не е петел?
 

damjan_ku

Intern
18 октомври 2007
129
7
Вчера преку NoNet, мт нет и Неотел не можеше да се пристапи одредено време. Очиглено проблемот е бил до македонците, ама преко 3 различни провајдера...

Е сега... што е тоа што ги е.е нашите кокошки а не е петел?
Хахахаха И јас забележив дека е паднат гугл..

Едит: Значи ова ке бидат ИТ вести од Македонија:D
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
И јас имав таков проблем.. беше паднат :LOL:
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Хмм... Можеби и да бил паднат, само ништо не сум забележал, а речиси и да не го користев вчера Google.
А знае некој од прилика кое време беше паднат, ако веќе бил ?
 
D

DimitarMK

Гостин
Ту бе паднат, само во Македонија. Да беше паднат ( everywhere ) немаше само ние тука да си збориме дека е паднат, ќе пишуваше на секој блог/ форум.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
И денеска пак(11.01.08) во 09:55 минути Гугл беше паднат ! тоа траеше само 2 минути :LOL:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,735
Мислења
863,570
Членови
30,071
Најнов член
Aleksandar Kostovski
На врв Дно