• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Google Logos

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

DaciSS

Gaining Experience
3 јануари 2008
949
288
San Francisco
www.linkedin.com
Ај за оние што незнаат, кога ќе го стиснете логото, гоогле сам си дава објаснување за логото.
Просто али многу луѓе немаат приметено
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Aand here we go again... Google Earth Day :)


 

Vermilion

Intern
23 јули 2007
92
0
www.ikon-design.net
Да, закон се поводните логоа. Интересни се и оние анимираните на Јахуу, а по примерот на Гугл и ЈуТјуб се стреми кон истите. :)
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Стварно добри логоа. Мнгоу креативи лиѓе имаат во Google. БРАВО!!!
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Ново изненадување од Google:
Invention of the first laser
:bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,772
Мислења
850,265
Членови
29,470
Најнов член
drukqs
На врв Дно