1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Google (Laughing Out Loud) - Google кради домени!?

Дискусија во форумот 'Останато' започната од super_hacker, 4 Февруари 2009.

 1. super_hacker

  super_hacker
  Баниран/a

  1,333
  68
  2 Април 2008
  Зедов еден бесплатен .co.cc домен за мојот блог, подесив DNS да работи со мојот сервер.... и тап - изгледа Гугл ми го украдел доменот. :plachko2:
  Видете и самите на што личи ова:
  http://makemoneyew.co.cc/
  :LOL::plachko2:
   
 2. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,712
  214
  27 oктомври 2007
  Машко
  или некој добро ти го средил хостот :)
   
 3. super_hacker

  super_hacker
  Баниран/a

  1,333
  68
  2 Април 2008
  Мислиш виртуелниот хост на серверот??
  Не.
  Сега баш го проверив, нема такво нешто, туку проблемот мора да е од кај .co.cc.
  Имам целосна контрола на серверот, еве го тука е, нема ништо околу тоа. Туку ги контактирав овие од .co.cc, па да видиме сега. :zbunet3:
   
 4. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,753
  289
  18 Мај 2007
  А да пробаш да се логираш на .co.cc и да сменеш подесувања?

  Незнам што очекувате од бесплатни домени/хостови стварно.
   
 5. super_hacker

  super_hacker
  Баниран/a

  1,333
  68
  2 Април 2008
  Колку пати треба да напоменам дека не е бесплатен хост?
  На мојот сервер си го ставив, арно ама ете што се случи... :ua:
  Инаку го зедов бесплатниот домен за обичен блог, ништо друго. :p
   
 6. Forumko

  Forumko
  Intern

  351
  3
  14 oктомври 2008
  www.makemoneyew.co.cc is available

  WTF? :D Epa podesi tamu bre nameserveri stavi jas imam 2-3 strani na .co.cc domain i se si e ok. Mislam deka e do tebe problemot... Shto ima google da ti go lapne domento?

  BTW: Nemoj da te bunat Reklamite od google ti se vo sopstvenost na co.cc :D
   
 7. спиро_дт

  спиро_дт
  Intern

  278
  9
  1 oктомври 2008
  co.cc e super domainname servis , gi imas zgreseno DNS serverite ne ti se dobro prefleni ili go nemas pravilno parkirano domainot
   
 8. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,832
  820
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  И јас мислам дека е нешто вакво.. лично искуство немам, но знам доста задоволни од него.. Така да, најдобро ќе дознаеш што е проблемот кога ќе добиеш повратен одговор.
   
 9. спиро_дт

  спиро_дт
  Intern

  278
  9
  1 oктомври 2008
  btw sea primetiv deka ne tie aktiviran domainot , od koga ke se zaclenis na nekoj freehost tie ti davaat domain no treba da go aktiviras , da se registriras i da potvrdis so mail , a posle toa da namestis DNS i nema da ima problemi , napravi go ova pobrzo dodeka nekoj ne go zel domainot, imam iskustvo so vakvi raboti posebno so freehostovi i co.cc domaini
   

Сподели

Вчитување...