• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Google Holiday Doodle [2007]

Статус
Затворена за нови мислења.

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
193
www.zeroscience.mk
http://www.google.com/doodle13.html

До сега и сеуште во развој:

holiday07_1.gif

holiday07_2.gif

holiday07_3.gif

holiday07_4.gif

holiday07_5.gif


(на секој ден, се случува "приказна"..ќе го едитирам постов и ќе ги додавам новите "doodles" :)) :rolleyes:
Завршено.... :bravo: изгледа прекрасно нели ;)

:)):))
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
Toa "E" treba da se doprave ! Work Work Work!.. Inache, bash da videme kako kje izgleda krajnata slika :)
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Да ти е мерак да го посетуваш Google само за да видиш како ќе се развива логото.
Бравоооо.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Ви реков дека Е ќе биде како О. Само не знам ова од теглава што излегува што е, мене ми изгледа како пеперутки.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Изгледа дека Гугл го заврши логото. Очигледно го подготвувале за божиќ.
holiday07_5.gif
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.298
Мислења
892.130
Членови
31.476
Огласи
18
Најнов член
catsap123
На врв Дно