1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Google GDC 2019 Gaming Announcement

Дискусија во форумот 'Гејминг општество' започната од 123456, 19 Март 2019.

 1. 123456

  123456
  Gaining Experience

  590
  250
  12 Април 2013
  Машко
  Денес во 18 по нашки нешто ново од гоогле дали конзола или нешто друго е во прашање ке видиме денес.

  Cloud Streaming
  Ubisoft
  iD Software
  Amy Hennig
  Crystal Dynamics
  SEGA
  ... сигурно и некој други компании ке бидат.   
  На The-spiki му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,132
  4,497
  21 Јануари 2009
  ЌЕ ГОРИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ
   
 3. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  887
  1,297
  6 ноември 2007
  Мех.... УСБ стикче + контролер.
  Најблискиот сервер до Северна ќе биде од Данска.
  Ти мислиш си во мени сетираш опции... тие те утепале.

  Ова ќе биде некој експериментален проект за мала таргет група.
   
 4. BorisSapphire

  BorisSapphire
  Gaining Experience

  488
  302
  11 ноември 2015
  Машко
  Јас разбрав као Google и (Microsoft)Xbox работеле на нова платформа, нешто као си купуваш само контролер и си плаќаш претплата, а на тв имаш апликација и се логираш, контролетор го врзуваш со тв и играш дирекно. Поточно стриминг, им плаќаш претплата за да си изнајмиш конзола(просто кажано) и колко што можев да разберам минимум 40mbps интернет треба да имаш.
   
  Последна промена: 19 Март 2019
  На The-spiki му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ninjaa

  Ninjaa
  Intern

  55
  26
  3 Декември 2017
  Машко
  Ке грми, ке ечиии xD
   

Сподели

Вчитување...