• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Google Faces

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Дали сте знаеле дека нашиот стар другар Гугл може да препознава лица?
Еве еден пример:

Гугл обичено пребарување слики: red rose
Гугл пребарување на лица: red rose

Како?
Едноставно на крајот на УРЛто од резултатите внесете
Happy face-ing :D
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Интересно,бтв гугл што се не може,во иднина на марс ке може да одиме преку гугл :LOL:,само треба да ги знаеш финтите,мислам дека има една книга за гугл хакови,треба да си ја читнете :)
 

Intruder

Intern
7 ноември 2008
8
0
Има и еден трик како да пронајдеш фајлови на rapidshare.com без премиум акаунт.

Во Search го впишеш името на фајлот (филм, трака, игра итн.), стави коса црта (/) и пиши rapidshare.com

Пример:
Armin Van Buuren - In and out of love / rapidshare.com

Пробајте ;)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
@Intruder
Ај би те замолил да не „hijack„-ираш теми.
Имаш посебна тема негде низ форумот за Гугл трикови.
Се мислев и јас, да ти кажам, дали и моево таму да го ставам, али ова е нешто како нова услуга, па затоа отвотив нова тема.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Има и еден трик како да пронајдеш фајлови на rapidshare.com без премиум акаунт.

Во Search го впишеш името на фајлот (филм, трака, игра итн.), стави коса црта (/) и пиши rapidshare.com

Пример:
Armin Van Buuren - In and out of love / rapidshare.com

Пробајте ;)
Зарем треба премиум акаунт,за да пребаруваш фајлови на рапидшер ? Постојат пребарувачи за рапидшер фајлови.

БТВ @Јано успева,сигурно некаде грешиш,кажи како си пишал,и кај си пишал ?
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Не дава,затоа што нема такви фајлови,еве пробај нешто друго,на пр.примерот погоре,ке видиш дека сака :))
 

TheWizzz

Intern
1 ноември 2007
123
3
па можеш и без Premium account да пребаруваш фајлови на rapidshare...а има и rapidshare searchengine, така да...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,007
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно