• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

google Docs

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
Во текот на наредните денови Google ќе претстави нова алатка за Google Docs, која на своите корисници ќе им овозможи пристап до своите документи и offline, односно за пристап до нив нема да има потреба од интернет врска. Надоградениот Google Docs ќе ја има имплементирано можноста Google Gears, односно алатка која овозможува синхронизација на онлајн датотеките со датотеките кои се сместени на хард дискот. Некои, како фановите на Google Docs го поздравуваат овој процес, додека пак други се скептични и сметаат дека кога се во прашање озбилни компании, ваквите онлајн апликации не би можеле да ги заменат традиционалните онлајн апикации за обработка на текст. Уште една битна работа врзана во врска со Google Docs е и сигурноста, бидејќи до документите може да се има пристап од било кој компјутер во светот, со што ја зголемува можноста истите да паднат во погрешни раце. Ако се остават на страна овие недостатоци, станува збор за одлична опција која ќе ги развесели оние кои го ја користа оваа алтка за обработка на текст.

........prevzemeno
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
eheee izvinete

od tehnologija ili od kajgana a mos i od tocka :D:D
zaboraviv
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
a sto mislete dobro ke bide ili ne ?пристап до своите документи и offline
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
a sto mislete dobro ke bide ili ne ?пристап до своите документи и offline
da da defenitivno. D\Nema da ima potreba od konektiranje znachi, pomalku potrosheno vreme, i impulsi (makar shto toa rechisi ne se osekj, zatoa shto pobaruvachkata e epten minimalna no sepak..)
Edinstveno ova:
ште една битна работа врзана во врска со Google Docs е и сигурноста, бидејќи до документите може да се има пристап од било кој компјутер во светот, со што ја зголемува можноста истите да паднат во погрешни раце.
malce me zagrizhuva, ama sepak..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,702
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно