1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Google Code Jam

Дискусија во форумот 'Java' започната од dime, 16 Јули 2008.

 1. dime

  dime
  Intern

  163
  3
  13 Мај 2008
  Edno natprevarce za programerite na ovoj forum ;) Porano ova bese hostirano od TopCoder pa imase samo Java, C# i C++, ali od ovaa godina Google resile sami da si go organiziraat, i kolku sto procitav moze da se koristi bilo koj programski jazik, znaci i na raka moze da gi resavate zadacite ako sakate :D

  Qualification round pocnuva za nekoi 15 saati, da ne go tupam mnogu, procitajte rules i slicno ovde:

  http://code.google.com/codejam/rules.html
  http://code.google.com/codejam/contest

  Registrirajte se, i so sreka na tie sto planiraat da ucestvuvaat :)
   
 2. loverboy

  loverboy
  Intern

  147
  11
  6 Февруари 2008
  Јас ќе учествувам најверојатно. За неполн еден час ќе почне. Држете ми среќа на мене и на сите други Македончиња кои ќе учествуваат :D Повеќе информации за Google Code Jam објавив на мојот блог. :)
  Поздрав!
   
 3. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  75
  4 oктомври 2007
  Ajde so sreka na site makedonci sto ke ucestvuvaat.
   
 4. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  so srekja loverboy.. :bravo:
   
 5. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  Со среќа loverboy.
   
 6. mac-ufs

  mac-ufs
  Intern

  611
  19
  23 Април 2008
  Машко
  Developer
 7. pudge

  pudge
  Intern

  128
  1
  28 ноември 2007
  ispotepaj gi site :)

  sakas preeska da se prijavam ali si rekov aj podocna i zaboraiv .... cisto onaka me interesirase sto zadaci davaat.... pa ako moze nekoja da gi pise tuka problemite..... da vidam od koja teskoca se :)
   
 8. dime

  dime
  Intern

  163
  3
  13 Мај 2008
  Epa: Time remaining: 16hr 34min, imas uste baagi vreme da se registriras i da probas ;)
   
 9. loverboy

  loverboy
  Intern

  147
  11
  6 Февруари 2008
  Само што завршија квалификациите за Google Code Jam. Јас ги решив трите задачи, ама третата ми падна на вториот тест. Освоив 55 поени од 75. Не е лошо, би сакал да знам кај ми е грешката во третата задача. Ми беше цел да бидам у првите 500. Не беа нешто тешки задачите. Првата беше динамичко, втората не можам да ја класифицирам :) а третата беше зезната математика, таа најмалку ја имаа решено :) За третата употребив интеграли, добро што учев тоа на електро оваа година :D Инаку над 10000 учествуваа, и на табелата сум 848. Се земаше и во предвид времето, но јас не се форсирав многу и ги испратив повеќето решенија утредента :)
  Инаку се квалификував за натаму, но прашање е дали ќе учествувам пошто за 5 саати идам за Охрид, а не знам кога точно ќе биде натпреварпт и дали ќе успеам да обезбедам интернет.
  Поздрав!
  http://code.google.com/codejam/contest/scoreboard?c=agdjb2RlamFtcg8LEghjb250ZXN0cxjqOQw&show_type=all&start_pos=841&views_time=1&views_number=1&views_file=0&csrfmiddlewaretoken=
   
 10. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  Честито loverboy и уште повеќе среќа понатаму.:bravo:
   
 11. tonk@

  [email protected]
  Intern

  193
  2
  17 Февруари 2008
 12. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,836
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  WOW.. Браво loverboy :bravo:
   

Сподели

Вчитување...