1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Google Code Jam

Дискусија во форумот 'Java' започната од dime, 16 Јули 2008.

1. dime

dime
    Intern

163
    3
    13 Мај 2008
    Edno natprevarce za programerite na ovoj forum ;) Porano ova bese hostirano od TopCoder pa imase samo Java, C# i C++, ali od ovaa godina Google resile sami da si go organiziraat, i kolku sto procitav moze da se koristi bilo koj programski jazik, znaci i na raka moze da gi resavate zadacite ako sakate :D

Qualification round pocnuva za nekoi 15 saati, da ne go tupam mnogu, procitajte rules i slicno ovde:

http://code.google.com/codejam/rules.html
    http://code.google.com/codejam/contest

Registrirajte se, i so sreka na tie sto planiraat da ucestvuvaat :)

2. loverboy

loverboy
    Intern

147
    11
    6 Февруари 2008
    Јас ќе учествувам најверојатно. За неполн еден час ќе почне. Држете ми среќа на мене и на сите други Македончиња кои ќе учествуваат :D Повеќе информации за Google Code Jam објавив на мојот блог. :)
    Поздрав!

3. Stane

Stane
    Gaining Experience

2,497
    75
    4 oктомври 2007
    Ajde so sreka na site makedonci sto ke ucestvuvaat.

4. Fiasco

Fiasco
    Gaining Experience

3,036
    203
    2 Март 2008
    so srekja loverboy.. :bravo:

5. vik

vik
    Intern

1,936
    31
    14 Април 2007
    Со среќа loverboy.

6. mac-ufs

mac-ufs
    Intern

611
    19
    23 Април 2008
    Машко
    Developer
  7. pudge

pudge
    Intern

128
    1
    28 ноември 2007
    ispotepaj gi site :)

sakas preeska da se prijavam ali si rekov aj podocna i zaboraiv .... cisto onaka me interesirase sto zadaci davaat.... pa ako moze nekoja da gi pise tuka problemite..... da vidam od koja teskoca se :)

8. dime

dime
    Intern

163
    3
    13 Мај 2008
    Epa: Time remaining: 16hr 34min, imas uste baagi vreme da se registriras i da probas ;)

9. loverboy

loverboy
    Intern

147
    11
    6 Февруари 2008
    Само што завршија квалификациите за Google Code Jam. Јас ги решив трите задачи, ама третата ми падна на вториот тест. Освоив 55 поени од 75. Не е лошо, би сакал да знам кај ми е грешката во третата задача. Ми беше цел да бидам у првите 500. Не беа нешто тешки задачите. Првата беше динамичко, втората не можам да ја класифицирам :) а третата беше зезната математика, таа најмалку ја имаа решено :) За третата употребив интеграли, добро што учев тоа на електро оваа година :D Инаку над 10000 учествуваа, и на табелата сум 848. Се земаше и во предвид времето, но јас не се форсирав многу и ги испратив повеќето решенија утредента :)
    Инаку се квалификував за натаму, но прашање е дали ќе учествувам пошто за 5 саати идам за Охрид, а не знам кога точно ќе биде натпреварпт и дали ќе успеам да обезбедам интернет.
    Поздрав!
    http://code.google.com/codejam/contest/scoreboard?c=agdjb2RlamFtcg8LEghjb250ZXN0cxjqOQw&show_type=all&start_pos=841&views_time=1&views_number=1&views_file=0&csrfmiddlewaretoken=

10. vik

vik
    Intern

1,936
    31
    14 Април 2007
    Честито loverboy и уште повеќе среќа понатаму.:bravo:

11. tonk@

[email protected]
    Intern

193
    2