1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Google Cloud - Professional Cloud Architect

Дискусија во форумот 'ИТ Сертификација' започната од cakii, 18 Јуни 2018.

 1. cakii

  cakii
  On your way to fame

  397
  733
  23 Февруари 2011
  Здраво на сите,

  има ли некој на форумов кој што го има полагано Google Cloud - Professional Cloud Architect сертификатот ?

  Имам неколку прашања, па ако полагал некој (или планира да полага) нека се јави :)
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...