1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Google Chrome опасност!

Дискусија во форумот 'Компјутерска безбедност' започната од krema, 24 oктомври 2018.

 1. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,581
  3,521
  11 Декември 2008
  Машко
  Ова слично како оние популарните измами на фејсбук што ги има со фејк страни на разни компании (skopje city mall, makpetrol, kam market итн итн), рајата се утепа шерувајќи. Па уште и ако им укажеш дека е превара, ќе те стрелаат мислат дека им завидува човек што ќе добиеле и они нешто.
   
 2. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  На што порќе ти го даде ова? :D
   
  На philldm му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  801
  709
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  1. Не треба ти да ми веруваш
  2. Кога ќе му се празни картичката банката сама ќе пријави во полиција
   
Слични теми
 1. HijackHacker
  Одговори:
  59
  Прегледи:
  6,179
 2. dragonV
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,601
 3. olikomerc
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,381
 4. anonimen12
  Одговори:
  120
  Прегледи:
  7,988
 5. pane96
  Одговори:
  49
  Прегледи:
  4,252
Вчитување...

Сподели

Вчитување...