1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Google AdSense во Македонија

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Dodo26, 29 Јануари 2019.

Тагови:
 1. Dodo26

  Dodo26
  Intern

  6
  2
  29 Јануари 2019
  Машко
  Здраво дечки,

  Во моментов работам на изработка на македонски веб сајт, па би сакал да прашам дали некој од вас имал соработка со AdSense и ако може подетално да објасни.

  Однапред благодарам,
  Поздрав.
   
 2. Најдобар одговор:
  Пост #2 од Fatal1ty_, 29 Јануари 2019
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,507
  25,572
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  AdSense и Македонски сајт не идат во иста реченица.
   
  На Gregorius_Morganus, JensenInterceptor, goce03 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. tomi

  tomi
  Guru

  9,818
  9,058
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Нема математика да ги користиш за монетизација.
   
  На Dodo26 и Garfield' им се допаѓа ова.
 5. Garfield'

  Garfield'
  Intern

  247
  49
  18 Јануари 2019
  Машко
  Македонски сум видел дека може
  во неколку вебсајтови
  но се добива бан.
  Изработи го на српски или руски? '_'
   
  На JensenInterceptor и Dodo26 им се допаѓа ова.
 6. Adivius

  Adivius
  Intern

  3
  0
  1 oктомври 2013
  Машко
  Ако може да ја искористам темава да прашам дали има некакви проблеми со монетизација на Google Adsense чекови во македонските банки?

  И ако некој знае, која е минимална сума и дали има временско ограничување чекот?
   
 7. tonidn

  tonidn
  Intern

  28
  19
  13 Март 2016
  Машко
  Ќе имаш проблем да најдеш банка што ќе ти се нафати да работи со странски чекови. Последен пат чекови кеширав во Шпаркасе со тоа што провизиите им беа рамни на рекет.
   
  На Adivius му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Adivius

  Adivius
  Intern

  3
  0
  1 oктомври 2013
  Машко
  поради невнимание (до душа не очекував толку брзо да стигнам до исплата) ми стигна чекот. Кое е најдобро решение? Да оставам чекот да стане невалиден?
  Ако има некој искуство да ми предложи решение. За мала сума се работи ($100), ама па зошто да пропаднат...
   
 9. хелоу

  хелоу
  Intern

  2
  1
  2 Јуни 2017
  Машко
  Јас имам американска сметка па можам да го сликам чекот (pay in order to се пишува позади) па после од банкомат да ги извадиме само рачунај 300 ден зема банкоматот, плус 10-15 дол банката американска... И сепак, дека до сега не сум скенирал од гугл чекови во туѓо име, не знам дали би поминало (90% би поминало без проблеми).. Ако не најдеш решени пиши :)
   
  На Adivius му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Garfield'

  Garfield'
  Intern

  247
  49
  18 Јануари 2019
  Машко
  Здраво не сакам да отворам нова тема,но зошто на македонски сајт има веќе реклами од адсенсе??
  Еве од некоја страна,приметив дека има реклами од гоогле,нели пишуваше дека македонскиот јазик нема суппорт во гоогле?
  НМД | Сè за здравјето

  Sent from my SM-J730F using Tapatalk
   
 11. Canibalot

  Canibalot
  Gaining Experience

  69
  89
  29 Јуни 2016
  Машко
  Јас како што гледам од линкот ова не се реклами од Google. (Едит: После отворање неколку постови, помеѓу текстовите има од гоогле реклами.)
   
  Последна промена: 2 Јануари 2020
Слични теми
 1. nikola_mk
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  3,119
 2. NERD.
  Одговори:
  196
  Прегледи:
  21,414
 3. www.Zamunda.mk
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,261
 4. www.Zamunda.mk
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,454
 5. n3xu5
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  719
Вчитување...

Сподели

Вчитување...