• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Google Ads

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Delicon

Gaining Experience
10 јуни 2007
1,004
448
delicon.mk
Дали некој работи со Google Ads и креира реклами на македонски јазик за македонски пазар?

Пробувам на македонски кирилица, на македонски латиница и на англиски, никоја реклама не ми ја одобруваат со објаснување: Unsupported language.
Дали испуштам нешто или има некоја финта?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Delicon

Gaining Experience
10 јуни 2007
1,004
448
delicon.mk

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,539
4,200
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Дали некој работи со Google Ads и креира реклами на македонски јазик за македонски пазар?

Пробувам на македонски кирилица, на македонски латиница и на англиски, никоја реклама не ми ја одобруваат со објаснување: Unsupported language.
Дали испуштам нешто или има некоја финта?
Го работам ова со години - има начини, најчесто тоа е со латиница на МК за SEM и AMPHTML5 за GDN.

Многу е важно и акаунтот да е горе/доле разработен, може на почеток ако има опција да се пушта се на англиски, со англиски landing page.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Delicon

Gaining Experience
10 јуни 2007
1,004
448
delicon.mk
Го работам ова со години - има начини, најчесто тоа е со латиница на МК за SEM и AMPHTML5 за GDN.

Многу е важно и акаунтот да е горе/доле разработен, може на почеток ако има опција да се пушта се на англиски, со англиски landing page.
Пробав и на нов акаунт и на стар неколку години.
Како што пишав, и на латиница пробав, па дури и на англиски и пак ми вика Unsupported language.
Исто и за Display, изгледа го чита и текстот од сликите.
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,539
4,200
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Пробав и на нов акаунт и на стар неколку години.
Како што пишав, и на латиница пробав, па дури и на англиски и пак ми вика Unsupported language.
Исто и за Display, изгледа го чита и текстот од сликите.
За GDN не можеш со слики (jpg/png), туку само кодирани AMPHTML5.

Периодов е многу зголемен процентот на одбивање, така што почекај некој ден и пробај пак. Пуштај по едно, инаку може да ти го блокираат акаунтот.
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,039
3,520
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
За GDN не можеш со слики (jpg/png), туку само кодирани AMPHTML5.

Периодов е многу зголемен процентот на одбивање, така што почекај некој ден и пробај пак. Пуштај по едно, инаку може да ти го блокираат акаунтот.
Дали работиш freelance? Пиши ми пп ако работиш
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,565
Мислења
846,631
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно