1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Google Ads Инфо

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Tawe, 29 Септември 2011.

 1. Tawe

  Tawe
  Gaining Experience

  498
  154
  12 Август 2011
  Машко
  ChipТuning
  Ме интересира дали можам да ставам Google Ads на македонски портал.
  Се работи за itways.info
  И ако може, некој нека ми објасни како се ставаат на страната :)
   
 2. Pinceta

  Pinceta
  Gaining Experience

  552
  163
  16 Март 2011
  Машко
  Steam:
  tadamtadam
 3. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,257
  857
  8 Мај 2010
  Машко
  Друже адсенс не ти е једина опција за монетизирање на блогот, незнам што сте се фатиле само на адсенс. Да пробаш CPA али ти треба многу среќа за да те одобрат :/
  А дневно колку посети имаш пошто сајтов е .инфо?
   
 4. Tawe

  Tawe
  Gaining Experience

  498
  154
  12 Август 2011
  Машко
  ChipТuning
  Па немам разбрано за други начини освен Гугл Адс :) Ако можеш пиши ми по ПП или тука за други начини.

  Според http://w3spy.org/, дневно има 190 посети, ама нов е сајтот :)

  Сакав да земам .com ама е премиум домен со цена $4,188.00 :SS

  И барам некој кој одвреме навреме може да преведува/пишува статии :)
   

Сподели

Вчитување...