1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Големо употреба на рам меморија со explorer.exe

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од DACIA123, 18 Јануари 2016.

Тагови:
 1. DACIA123

  DACIA123
  Intern

  14
  8
  14 ноември 2015
  Машко
  Ај некој нека помогни.. Напраив формат на лаптопот и се си е воред, но некако explorer.exe ми зема многу од РАМ..
  [​IMG]

  Крева и до 1.3 гб, и целосно го замрзнува windowsot.. Помош/решение?
   
  На siviri му/ѝ се допаѓа ова.
 2. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,548
  12,810
  2 Август 2012
  Машко
  Прво да ја кажеш конфигурацијата, кој Виндовс имаш, кој антивирус и кои позадински апликации се активираат па после помош.
  Немаме ние стаклена кугла..
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DACIA123

  DACIA123
  Intern

  14
  8
  14 ноември 2015
  Машко
  W7 professional,
  [​IMG]
  [​IMG]
  a za start-up se samo ovie
  [​IMG]
  Не е ниту преоптоварен нути нешто слично, овај проблем го имам после форматот :ghost:
   
 4. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,607
  13,866
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Абе има се...троше се...Што мислеш, работиме ние? Со старо железо, со камулатори...
   
 5. Miroslav Ilic

  Miroslav Ilic
  Gaining Experience

  194
  55
  18 ноември 2012
  Машко

   
  На gOJDO и mmm121 им се допаѓа ова.
 6. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,607
  13,866
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  @Miroslav Ilic
  Сликичката, т.е. аватарот со Мустафа ме збуни! Мислев дека пишал Ипкишија Мекоска(a.k.a. @Трајче Дрварчето), војнички другар, па си дадов за право да се шегувам. Сепак не давам рандом совет кој поима немам дали нешто може да реши, а со што некој безползено ќе изгуби два саати.

  @DACIA123
  Што се однесува до проблемот, јас би ги мафнал сите глупости како CCleaner и слично(од мое искуство секогаш оптимизационите глупости биле контрапродуктивни по перформансите, ако евентуално опраат едно обавезно две расипуваат), па би проверил што се случува. Исто така би проверил и кои сервиси се активни.
   

Сподели

Вчитување...