Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Голем избор на лаптопи Intel Core i5 10 и 11 генерација. Нови и користени. Супер цени

Статус
Затворена за нови мислења.

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
396
498
Dinamit додаде нов оглас:

Голем избор на лаптопи Intel Core i5 10 и 11 генерација. Нови и користени. Супер цени - 10.000 ден.

На продажба нови и користени лаптопи. Сите лаптопи се со гаранција

Intel Core i5 генерација 10 и 11

Користени лаптопи

1. Dell Inspiron 3593 ( гаранција 3 месеци)

Intel Core i5 10 gen
8gb ddr4
256GB nvme SSD
Intel UHD
15.6 Full HD

Цена 17990 денари

2. Аcer A315-58 ( стари 6 месеци) без траги на користење, со гаранција

Intel Core i5 11 gen
8gb ddr4
512GB nvme SSD
повеќе инфо на:
[URL...

Видете го целиот оглас...
 

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
396
498
Премногу обврски, па не стигнав да објавам

Tip- 1 Lenovo Thinkpad T400 ( 1 парче)

Intel Centrino Duo T9400
4GB DDR3
250GB HDD drive
14" HD slim
baterija slaba
DVD RW
windows 10

Цена 45 евра

Тip-2 Hp 250 G4 (1 парче)

Intel Core i3 4005
8gb ddr3
500gb hdd
15.6" hd display
baterija slaba

Цена 75 eвра

Tip- 2 HP 250 G5 ( 2 парчиња)

Intel Core i3 5005
4gb ddr3
500gb hdd
15.6" hd display
baterija slaba

Цена 75 евра

Тip-3 Lenovo Thinkpad T430

Intel Core i5 3230M
8GB DDR3
320GB HDD
14.0
HD Camera
windows 10
baterija slaba

Цена 115 eвра

Tip-4. Lenovo ThinkPad L440 (13 парчиња)

Intel Core i3 4000M
8gb Ram
250gb SSD
14" hd display
HD Camera
baterija 3-4 casa

Цена 125 eвра

Tip- 5. Lenovo ideapad 110-15 6 generacija (2 парчиња)

Intel Pentium 3825 generation 6
8GB RAM
250GB SSD
Ge Force 920M 2GB

15.6 HD Display
HD Camera
Dvd RW
Baterija 97%

Цена 135 evra

Tip-6 Dell Latitude e5440 (7 парчиња)

Intel core i5 4300u
8GB DDR3
500GB HDD
Intel HD 2GB
14" HD

Екстра Цена 115 evra
Со нова оригинал dell батерија 130 evra

Tip-7 Dell Latitude e5440 ( 4 парчиња)

Intel core i5 4300u
8GB DDR3 (max. 16gb)
250GB SSD
Intel HD 2GB
14" HD
Батерија Нова Dell (траење над 15 часа)
оригинал полнач 65W

Цена 8590 ден

Tip- 9 Lenovo v330 ( 4 парчиња)

Intel core i3 8100 (8 generation)
4GB DDR4
1000GB HDD
Intel HD 2GB
15" FHD
Батерија 4-5 часа

Цена 9990 ден

Tip- 10 Lenovo v330 ( 9 парчиња)

Intel core i3 8100 (8 generation)
4GB DDR4
250GB SSD
AMD RADEON 2GB
15" FHD
Батерија 4-5 часа

Цена 11890 ден

Tip-13 Dell Vostro 3500 ( 2 парчиња) гаранција 22 месеци


Intel core i3 11 generacija
8GB Ram
256GB SSD
Intel UHD 2GB
15.6 inc FHD

Цена 16990 ден

Тip- 15 Dell inspiron 3593 ( 2 парчиња)

Intel core i5 10 gen
8GB Ram DDR4
256GB SSD Drive
Intel UHD 4GB
15.6 inc FHD 1920x1080

Екстра цена 17490 ден

Tip-16 Lenovo V15IIL 82C5 ( користен севкупно 2 дена)

Intel Core i5 10 gen
8GB DDR4
512GB SSD nvme
Intel UHD 2GB
Qwertz Keyboard
HD Camera
15.6 " FHD 1920x1080

Цена 17990 денари

Tip-17 Dell Vostro 3500 ( 2 парчиња)
Гаранција 20 месеци


Intel Core i5 11 generacija
8GB RAM
250GB SSD
nVidia GeForce 330 2GB
15.6 " Full HD 1920x1080

Цена 22990 денари

Сите лаптопи се максимално сочувани

За земени 2 или повеќе парчиња дополнителен попуст
 
Последна промена:

viktorce

Gaining Experience
13 март 2015
434
335
Te молам тргни ми по еден од
тип 16 и 17.
Ќе те барам До 16 часот. На работа сум.
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
2.243
1.430
@Dinamit Дали има можност да се добие лаптопот без Рам меморија и ХДД/ССД поради помала цена, пошто веќе имам дома некои екстра плочки и дискови.
 

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
396
498
@Dinamit Дали има можност да се добие лаптопот без Рам меморија и ХДД/ССД поради помала цена, пошто веќе имам дома некои екстра плочки и дискови.
Без делови не, но пишете ми порака кој тип ви треба. Од нeкои модели можно е да и има и со послаби карактеристики и пониска цена.


Останати следниве модели и количина
Премногу обврски, па не стигнав да објавам

Tip- 1 Lenovo Thinkpad T400 ( 1 парче)

Intel Centrino Duo T9400
4GB DDR3
250GB HDD drive
14" HD slim
baterija slaba
DVD RW
windows 10

Цена 45 евра

Tip- 2 HP 250 G5 ( 2 парчиња)

Intel Core i3 5005
4gb ddr3
500gb hdd
15.6" hd display
baterija slaba

Цена 75 евра

Тip-3 Lenovo Thinkpad T430 ( 3 парчиња)

Intel Core i5 3230M
8GB DDR3
320GB HDD
14.0
HD Camera
windows 10
baterija slaba

Цена 115 eвра

Tip-4. Lenovo ThinkPad L440 (11 парчиња)

Intel Core i3 4000M
8gb Ram
250gb SSD
14" hd display
HD Camera
baterija 3-4 casa

Цена 125 eвра

Tip- 5. Lenovo ideapad 110-15 6 generacija (1 парче)

Intel Pentium 3825 generation 6
8GB RAM
250GB SSD
Ge Force 920M 2GB

15.6 HD Display
HD Camera
Dvd RW
Baterija 97%

Цена 135 evra

Tip-6 Dell Latitude e5440 (4 парчиња)

Intel core i5 4300u
8GB DDR3
500GB HDD
Intel HD 2GB
14" HD

Екстра Цена 115 evra
Со нова оригинал dell батерија 130 evra

Tip-7 Dell Latitude e5440 ( 1 парче)

Intel core i5 4300u
8GB DDR3 (max. 16gb)
250GB SSD
Intel HD 2GB
14" HD
Батерија Нова Dell (траење над 15 часа)
оригинал полнач 65W

Цена 8590 ден


Тip- 15 Dell inspiron 3593 ( 1 парче)

Intel core i5 10 gen
8GB Ram DDR4
256GB SSD Drive
Intel UHD 4GB
15.6 inc FHD 1920x1080

Екстра цена 17490 ден

Tip-16 Lenovo V15IIL 82C5 ( користен севкупно 2 дена)

Intel Core i5 10 gen
8GB DDR4
512GB SSD nvme
Intel UHD 2GB
Qwertz Keyboard
HD Camera
15.6 " FHD 1920x1080

Цена 17990 денари

Сите лаптопи се максимално сочувани
За земени 2 или повеќе парчиња дополнителен попуст
 

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
396
498
Останато

Tip- 2 HP 250 G5 ( 1 парче)

Intel Core i3 5005
4gb ddr3
500gb hdd
15.6" hd display
baterija slaba

Цена 75 евра

Тip-3 Lenovo Thinkpad T430 ( 2 парчиња)

Intel Core i5 3230M
8GB DDR3
320GB HDD
14.0
HD Camera
windows 10
baterija slaba

Цена 105 eвра

Tip-4. Lenovo ThinkPad L440 (3 парчиња)

Intel Core i3 4000M
8gb Ram
250gb SSD
14" hd display
HD Camera
baterija 3-4 casa

Цена 119 eвра

Tip- 5. Lenovo ideapad 110-15 6 generacija (1 парче)

Intel Pentium 3825 generation 6
8GB RAM
250GB SSD
Ge Force 920M 2GB
15.6 HD Display
HD Camera
Dvd RW
Baterija 97%

Намалување 115 евра

Tip-6 Dell Latitude e5440 (4 парчиња)

Intel core i5 4300u
8GB DDR3
500GB HDD
Intel HD 2GB
14" HD

Екстра Цена 115 evra
Со нова оригинал dell батерија 130 evra

Tip-7 Dell Latitude e5440 ( 1 парче)

Intel core i5 4300u
8GB DDR3 (max. 16gb)
250GB SSD
Intel HD 2GB
14" HD
Батерија Нова Dell (траење над 15 часа)
оригинал полнач 65W

Цена 8590 ден


Тip- 15 Dell inspiron 3593 ( 1 парче)

Intel core i5 10 gen
8GB Ram DDR4
256GB SSD Drive
Intel UHD 4GB
15.6 inc FHD 1920x1080

Екстра цена 17490 ден

Tip-16 Lenovo V15IIL 82C5 ( користен севкупно 2 дена)

Intel Core i5 10 gen
8GB DDR4
512GB SSD nvme
Intel UHD 2GB
Qwertz Keyboard
HD Camera
15.6 " FHD 1920x1080

Цена 17990 денари

Сите лаптопи се максимално сочувани
За земени 2 или повеќе парчиња дополнителен попуст
 

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
396
498
Нова понуда на нови и користени лаптопи

Нови лаптопи, пристигнуваат вторник 16 Мај. Доколку имате интерес за некој од овие модели, краен датум за Нарачки се прифаќаат до Сабота 13.05


Нови лаптопи со најнова 7 генерација со 2 години гаранција.
1. Lenovo IdeaPad 1 15AMN7

Amd Ryzen 3 7320u
8GB DDR5
250GB SSD
15.6 FHD 220 nits

Цена 18900 денари

2. Lenovo IdeaPad 1 15AMN7


Amd Ryzen 5 7520u
8GB DDR5
512GB SSD
15.6 FHD 220 nits

Цена 22900 денари


Користени лаптопи достапни веднаш

Тip- 1 Lenovo v145-15AST

AMD A9 9425 3.10 GHz
8GB DDR4
250GB SSD
AMD Radeon R5 530 2GB
15.6 Display ( дополнително ќе се провери дали е Full HD)

Цена 7990 ден

Тip-2 Dell Inspiron 3793 ( 2 парчиња)

Intel Core i3 10 generacija
8GB DDR4
256GB SSD
Intel UHD
17.3 FHD AG LED

Цена 16490 ден

Тip- 3 Dell inspiron 3500 ( 2 парчиња)

Intel Core i5 10 generacija
8GB Ram DDR4
256GB SSD Drive
Intel UHD
15.6 inc FHD 1920x1080

Цена 17490 ден
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
7.361
7.571
mikrotikmacedonia.online
Тip- 1 Lenovo v145-15AST

AMD A9 9425 3.10 GHz
8GB DDR4
250GB SSD
AMD Radeon R5 530 2GB
15.6 Display ( дополнително ќе се провери дали е Full HD)

Цена 7990 ден
Во која состојба е лаптопот? Дали држи батерија? Дали дисплејот е Фул ХД или Не? АКо може и слики од истиот на ПП:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.998
Мислења
972.973
Членови
35.347
Огласи
2.934
Најнов член
petkovskamilena
На врв Дно