• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Goch EL Manevski Skopje Clubbing Mix

  • Ја почнал/а темата
  • #1
25 мај 2008
23
2


Tracklist

01.Kawabata - Persuasion (Serafin Mix)
02.Marcel Wave - 27 Holton (Serafin Remix)
03.Rob Pearson - Escape From The Madness (The Timewriter Remix)
04.Goch EL Manevski - Pure Love (Original Mix)
05.Corrugated Tunnel - One Night In Barcelona (Scope Remix)
06.Scope - Isle Of Indigo (Roberto Rodriguez Remix)
07.The Timewriter - Is This Life (Original Mix)
08.Gui Boratto - It?s Majik (Terry Lee Brown Junior Remix)
09.Dominic Martin - Touch Of Soul (Milton Jackson Remix)
10.Terry Lee Brown Junior - Pulsar (Original Mix)

Style: House
Year: 2008
Time: 59:55
Size: 82.3 MB


Download Link

немаше посебна тема музика па тука го убацив, повелете :)
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Баш фино што си се потрудил ќе го преслушам миксов , фала.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Миксот е супер. Инаку обожавам House music.
Ако имаш нешто ново во меѓувреме, сподели го со нас. Одлична работа. :bravo:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6
25 мај 2008
23
2
fala puno decki :) kje snimam sea za brzno novo miksce istiov stil samo nesto poenergichno i po veselo pa kje pratam :) respect :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,676
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно