• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Рецензија Го тестиравме новиот 65 инчен ULED телевизор на Hisense, 65U8GQ

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
66
145
www.IT.mk

JellyfitzDMT

Gaining Experience
19 февруари 2020
100
118
Добро изгледа, мислев дека има 150 маани искрено ама и на rtings е супер, само за viewing angles зборат како недостаток.
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1.918
1.167
Одлична новина, ако можете продолжете со рецензии, само неспонзорирани. Еве пример 43 инчен Сони од Галерија, но со твист користење на тв како 60 херцен монитор, ако можете секако добро е да има и споредба со сличен модел како 43 инчен ЛГ Нано.
 

Nikola100

Practice makes perfect
30 септември 2019
1.639
1.544
Скопје
Членов купил - ќе чекаме од него да каже !
 

ZelenaJabuka

Intern
30 септември 2021
21
14
Добро изгледа, мислев дека има 150 маани искрено ама и на rtings е супер, само за viewing angles зборат како недостаток.
За овој ТВ нема рецензија на rtings. Најверојатно го имаш измешано со U8G. U8G е далеку подобар од U8GQ, затоа и се такви оценките на rtings. Најголемата разлика е во панелот. Овој користи IPS панел, а U8G користи VA, што е огромна разлика. Друго овој нема ХДМИ 2.1 порти и инпут лагот е доста повисок од U8G. Многу е безвезе што Хисенсе не го продаваат истиот U8G како во USA, зашто тој модел се споредува со Sony x90j, а е со доста пониска цена. Како и да е, за кај нас многу подобра опција е Sony x90h за слична цена.

Овој модел е дури полош и од ланскиот Хисенсе U8QF. Типов прави добра споредба тука:

View: https://youtu.be/dtni3HN5OWg


П.С. Баш аголот на гледање не е недостаток на овој модел зашто е IPS панел, т.е. како што е спомнато во самиот пост има 180 степени агол на гледање.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.303
Мислења
892.295
Членови
31.483
Огласи
19
Најнов член
Darleen
На врв Дно